“ARİSÜD” İlk Toplantısını Yaptı


ari isletme (3)

 

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, geçtiğimiz Mayıs ayında kurulan ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Ari ve Onay Belgeli Süt Üreticileri Derneği (ARİSÜD)’ne ev sahipliği yaptı. Ege Bölgesindeki ‘Ari İşletme Sertifikasına Sahip’ işletmelerin bir araya gelmesiyle kurulan dernek, ilk toplantısını düzenledi.

 

Hastalıktan Ari İşletme ve Onaylı Süt Çiftliği Sertifikasına Sahip İşletme yöneticilerinin yanı sıra İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal’ın da katıldığı toplantıda Dernek Başkanı Melih Kırkpınar faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Toplantıda konuşan Kırkpınar, süt üreticilerine mesleki, sosyal, teknik ve ekonomik yönlerden rehberlik etmek ve onaylı çiftlik sayısını arttırmak amacıyla dernekleşme yoluna gittiklerini söyledi.

ari isletme (4)

Ari ve onaylı işletme sertifikasına sahip çiftlik sayısının en fazla olduğu ilin İzmir olduğunu belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, böyle bir derneğin ilk olarak İzmir’de kurulmuş olmasının önemli bir adım olduğunu vurguladı.

 

Derneğin kendine koyduğu hedeflerin yere bastığına dikkat çeken Güldal, ari ve onaylı işletme sayının arttırılması gerektiğini ifade ederek, sertifika sahibi işletmelerin Bakanlık desteklemelerinden de faydalanabileceğini kaydetti.


DİĞER HABERLER
‘GDO’ya hayır’ pikniği
21 Haziran 2014. 11:37
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x