Asyaport Limanı, ilk gemisini ağırladı


Tekirdağ'ın Barbaros Mahallesi'nde 300 bin metrekarelik alanda kurulu olan ve tam kapasiteyle çalıştığında yılda 2,5 milyon konteyner hareketine ulaşması beklenen Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ilk 10 limanından biri olan Asyaport'a ilk gemi yanaştı. Limanda bulunan Türkiye'nin en büyük vinçleri ise ilk konteynerlerini taşımaya başladı. (Emrah Gökmen - Anadolu Ajansı)

Tekirdağ’ın Barbaros Mahallesi’nde 300 bin metrekarelik alanda kurulu olan ve tam kapasiteyle çalıştığında yılda 2,5 milyon konteyner hareketine ulaşması beklenen Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk 10 limanından biri olan Asyaport’a ilk gemi yanaştı. Limanda bulunan Türkiye’nin en büyük vinçleri ise ilk konteynerlerini taşımaya başladı. (Emrah Gökmen – Anadolu Ajansı)

 

 

 
Türkiye’nin en büyük limanı olan Asyaport’a ilk gemi yanaştı

 

 

Tekirdağ’ın Barbaros Mahallesi’nde 300 bin metrekarelik alanda kurulu olan ve tam kapasiteyle çalıştığında yılda 2,5 milyon konteyner hareketine ulaşması beklenen Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk 10 limanından biri olan Asyaport’a ilk gemi yanaştı. Limanda bulunan Türkiye’nin en büyük vinçleri ise ilk konteynerlerini taşımaya başladı.


Yazan - 9 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x