At üzerinde aşılama


Şırnaak’ın Uludere ilçesi kırsal alanında terörün yerini huzura bırakması ile hayvancılık canlanırken, ilçeden dağ köyleri ve yaylalara hayvanları aşılamak için çıkan Veteriner Hekimler araçların gitmediği bölgelere at sırtında giderek aşılama çalışmaları yaptı.

Küçükbaş hayvanların aşılarını yapmak için kilometrelerce at sırtında yaylaya çıkan veterinerlerin meslek aşkı yöre halkı tarafından taktir edildi. Araç yolunun olmadığı 3 bin rakımlı Tanin Dağına at sırtında giden veteriner hekimler hayvanların aşılarını yaparak geri döndü. Uludere İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri rutin aşıları yapmak, hayvanları kavurucu sıcaklardan korumak maksadıyla çıktıkları yaylada yol bitince köylülerden yardım isteyerek at ve katır sırtında kilometrelerce yol kat edip 3 bin rakımlı Tanin Yaylasına çıktı. Terörün yerini huzura bırakmasının ardından Uludere ilçesine bağlı Dağdibi köyü Tanin Dağı bölgesinde bulunan yaylaya çıkan çiftçiler hayvanları hastalanınca veteriner hekimlerine başvurdu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinden oluşan 5 kişi yaylalara çıkmak üzere yola koyuldu. Heyet araç ile gidebilecekleri noktaya gittikten sonra köylülerden at ve katır isteyerek yaylaya çıktı.

http://www.haber7.com/…/2674129-artik-huzur-var-daglar-ve-y…


Yazan - 21 Temmuz 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x