Avrasya Tarım Fuarı Açıldı


Tarım Sektörü, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Avrasya Tarım 2011 Fuarı’nda buluştu.

Tarım Sektörü, 15-18 Aralık 2011 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Avrasya Tarım 2011 Fuarı’nda tek çatı altında buluşuyor. Avrasya Hayvancılık 2011 2. Hayvancılık, Ekipmanlar ve Süt Endüstrisi Fuarı, Traktör Yan Sanayi 2011 2. Traktör ve Tarım Makineleri, Yan Sanayi ve Yedek Parçaları Fuarı, Avrasya Tohum Fuarı 2011 Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek fuar, sektörün önemli bir buluşma platformu olmayı hedefliyor. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Derneği (TARMAKBİR) işbirliğiyle, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Trakya Birlik ve Küçük ve Orta Ölçekte Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) desteği ile organize edilen fuara yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi bekleniyor.

Fuara yurtiçi ve yurtdışından büyük ilgi Türkiye’nin dört bir yanından 40’ın üzerinde ilden 40.000’in üzerinde ziyaretçinin katılım göstermesi beklenen fuara, yurtdışından Almanya, İtalya, Slovakya, Gürcistan, Moldovya, Bulgaristan, Kıbrıs, Mısır, Azerbeycan, Tunus, Fas, Cezayir ve Slovenya başta olmak üzere 20 ülkeden 1000’in üzerinde nitelikli ziyaretçinin katılım göstermesi bekleniyor. 32 ülkenin delegasyonu bu zirvede 32 ülkenin delegasyonunun bir arada olacağı ve ikili görüşmelerin gerçekleşeceği 1.Avrasya Tarımsal Mekanizasyon Zirvesi 16-17 Aralık 2011 tarihlerinde T.C.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TIKA), Makine Sanayi Sektör Platformu, Makine Tanıtım Grubu ve Türk Ziraat Odaları Birliği ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleşecek.

Aynı tarihlerde, Marmara Belediyeler Birliği işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin destekleri ile hazırlanan, Türkiye genelindeki Belediye Başkanları ve Belediyelerin ilgili Daire Başkanları ile Müdürlerinin aynı çatı altında toplanacağı, “ Yaşanabilir Kentler İçin” sloganı ile bu sene 15’incisi düzenlenecek KENT 2011 15. Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, Spor Tesisleri ve Ekipmanları Fuarı da sektör ilgililerini tek çatı altında toplayacak.


Yazan - 15 Aralık 2011. Kategori EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x