Ayılara AB Standardı Ayarı


Romanya’da standartları karşılamayan hayvanat bahçesindeki 3 ayı, nakledildi.

 

Romanya’da hayvanlar için de Avrupa Birliği standardı. Onesti hayvanat bahçesindeki üç ayı, standartların Avrupa Birliği düzeyinde olmadığı gerekçesiyle doğal yaşamı koruma merkezine nakledildi.   Romanya’da bir hayvanat bahçesinde ayılar için sağlanan şartlar, Avrupa Birliği standartlarına uymayınca, nakillerine karar verildi.

 

Barındıkları yer açısından standartları karşılamayan hayvanat bahçesinde, onlara bakmakla yükümlü olan görevliler için ayrılmak çok da kolay değildi.

 

Ayılar, yakındaki Zarnesti doğal yaşamı koruma merkezine nakledildi. Burada önce dezenfekte edilen ayılar, ortama alıştıktan sonra doğal yaşama bırakılacak.   Bir hayvanat bahçesi yetkilisi, “Vahşi hayvanlar, kafeslerde yaşayamaz. Burayı o yüzden inşa ettik. Onları kafeslerden kurtarıyoruz, daha sonra da Karpatlar’daki bu ormanlık alana bırakıyoruz” dedi.

 

Zarnesti’deki merkez, ayıların yanısıra, diğer vahşi hayvanları da doğal yaşama kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Yazan - 29 Ekim 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x