BAGFAŞ Genel Kurul Toplantısı Bandırma’da yapıldı


 

Genel+Kurul1

 

 

Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ’nin (BAGFAŞ), yıllık Olağan Genel Kurul toplantısı Bandırma’da geniş bir katılımla yapıldı.  Genel Kurul’da BAGFAŞ’ın 2014 yılı kârının kullanım şekli karara bağlandı. Buna göre, 2014’te elde edilen net kârın yüzde 15’ine denk gelen 3.1 milyon liralık kısmı ortaklara kâr payı olarak dağıtılacak.   

 

Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ’nin (BAGFAŞ) yıllık Olağan Genel Kurul toplantısı, geniş bir katılımla  Bandırma’daki tesislerde gerçekleştirildi. Pay sahipleri bu yıl 45’ncisi yapılan genel kurula, fiziki ve elektronik ortamda bizzat kendileri veya temsilcileri vasıtasıyla katılarak gündem maddelerini oyladı.

 

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

 

 

Genel Kurul’da murahhas üye ve yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmesinin ardından, yatırımcılara 2015 yılı ve izleyen yıllara ilişkin şirketin uygulayacağı kâr dağıtım politikası hakkında bilgiler verildi. BAGFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak yeniden seçilen  Y. Kemal Gençer, ortaklara hitap ederek son 10 yılda yılda ortalama 13 milyon olmak üzere toplam 136 milyon lira kar dağıttıklarını anımsattıktan sonra “2014 net dönem kârımız 21.820.488 lira olarak gerçekleşti. Kârın yüzde 15’ine tekabül eden 3.150.000 lirası, 29 Mayıs 2015 tarihinden itibaren ortaklara dağıtılacak.  Sermaye artırmayı düşünmüyoruz. Finansman giderlerimiz yok denecek kadar az. Yenileme yatırımlarına ihtiyacımız var ”  diye konuştu.

 

 

Genel Kurul’da paydaşlara bu yılın Mayıs ayında hizmete girecek olan iki yeni tesis hakkında da bilgiler verildi.

 

 

BAGFAS1

 

 

BAGFAŞ Hakkında Kurumsal Bilgi

 

Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ), 1969 yılında ülkemizin artan kimyevi gübre ihtiyacını gören Etibank Boraks ve Asit borik fabrikaları kurucusu genç bir mühendis Recep Gençer’in önderliğinde yöre çiftçi ve iş adamları tarafından kuruldu. Türkiye’de menkul kıymetler borsasına; günümüzün Borsa Istanbul’una (BIST) kote olan ikinci şirket özelliğini taşıyan BAGFAŞ, hizmete girdiği yıldan bu yana “Türk çiftçisine en kaliteli gübreyi, en uygun fiyata sunma” ilkesinden hiç taviz vermedi. Sektörünün öncü ve yenilikçi firması olan BAGFAŞ,  Dünya ve Türkiye’de birçok ilke imza attı. Günümüzde 612’ye ulaşan bayileriyle ülke çapında fiyat belirleyici firma olarak, özel imalat ve ihracat faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 

Mevcut beş fabrikaya ek olarak 2015 yılında iki yeni fabrikası liman, konveyör sistemi, depolama ünitesi daha devreye girecek. Bagfaş yeni fabrikaların hizmete girmesiyle, kimya sanayinin dört asidinden üçünü; fosfatlı,  kükürtlü ve nitratlı kimyevi gübrelerin tümünü üreten dünyanın sayılı entegre tesislerinden biri haline gelecek.


Yazan - 27 Mart 2015. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x