Bahreynli iş adamlarına Türkiye’ye ziyaret çağrısı


DEİK Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Barman, Bahreynli iş adamlarının Türkiye’yi ziyaret etmelerinin çok kıymetli olduğunu belirterek “Böylece iki ülke arasındaki sıcak ilişkilerin ticareti de artırmasına vesile olmasını umuyoruz” dedi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Hilton Otel’de düzenlenen Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Ortak Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Bahreyn’in diğer Körfez ülkelerine kıyasla biraz daha unutulmuş bir ülke olduğunu söyledi.

Bunda Bahreyn’in tanıtımının yeterince yapılamamasının etkisinin bulunduğunu dile getiren Barman, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife’nin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Türkiye’ye yaptığı ziyaretin kendileri açısından çok değerli olduğunu ifade etti.

Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Bahreyn’i ziyaret ettiğini hatırlatan Barman, “Bu ziyaretler sonrasında Bahreyn delegasyonunun da Türkiye’ye gelmesi bizim için çok kıymetli. Biz de bu ay sonu ya da nisan ayının ilk haftalarında Bahreyn’e gitmeyi planlıyoruz. Böylece iki ülke arasındaki sıcak ilişkileri artırarak, bunun ticareti de artırmasına vesile olmasını umuyoruz.” diye konuştu.

Körfez ülkeleri içinde ABD ile serbest ticaret anlaşması bulunan tek ülkenin Bahreyn olduğunun altını çizen Barman, bu nedenle Türk firmalarının Bahreyn’i üs olarak kullanabileceklerini belirtti.

“Treni kaçırmayın”

Bahreyn-Türkiye İş Konseyi Başkanı Ahmed bin Hindi de Bahreyn’in Körfez’in tam ortasında olmasının yabancı yatırımcılar için çok önemli fırsatlar yarattığını ve diğer Körfez ülkelerine giriş kapısı konumunda bulunduğunu söyledi.

İki ülke arasında çok iyi ilişkiler olduğuna dikkati çeken Hindi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin ardından ilişkilerin daha da geliştiğini ifade etti. Bu ziyarette, taraflar arasında çeşitli konularda mutabakat zaptlarının imzalandığını anımsatan Hindi, “Türkiye ile ticaretimiz artıyor ama hala yeterli seviyede değil. Türk şirketlerinin Bahreyn’i merkez olarak kullanmaları açısından fırsatlar var.” dedi.

Bahreyn’in Türk yatırımcılar için çekici olduğunu belirten Hindi, “Size tavsiyemiz treni kaçırmayın. Bahreyn’e gelen ilk Türk şirketlerinden olun.” çağrısında bulundu.

Kaynak: AA


1 Mart 2017. 12:56
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x