Bakan Eker Malatya’da sektör temsilcileriyle bir araya geldi


aa_picture_20140712_2774850_high

 

​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Malatya Valiliğine ziyarette bulundu. Bakan Eker burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Malatya’da ziraat odalarının ve üretici birliklerinin temsilcileriyle bir araya geleceğini, tarım ve hayvancılık sektörüyle ilgili değerlendirmeler yapacağını söyledi.

 

Bakan Eker, mart ayında yaşanan zirai dona değinerek, “Bununla ilgili bir borç ertelemesi yaptık. Bir yıl süre içerisinde üreticilerimizin ziraatle ilgili borçları ertelendi. Bu konudaki gelişmeleri arkadaşlarımızla değerlendiriyoruz. Onları konuşacağız. Üretici temsilcileriyle sektörün diğer tüm konularını ayrıntılı bir şekilde görüşeceğiz çünkü bu sene aynı zamanda kurak bir yıl oldu. Maalesef doğal afetler açısından, tarım açısından, bizim açımızdan birçok felaketin yaşandığı bir yıl oldu. Tarım sektörü bundan bir şekilde etkilendi. Bundan sonra en azından neler yapılabilir, bunları tekrar konuşacağız, değerlendireceğiz” diye konuştu.

 

Bir basın mensubunun, Malatya’da sulama suyu sıkıntısı yaşandığını belirterek, bu konuda neler yapılacağını sorması üzerine Eker, Battalgazi ilçesindeki tesisten arıtılan suyun kullanılmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını söyledi.

 

Karakaya Baraj Gölü’nden bölgeye su taşınıp taşınamayacağının da değerlendirildiğini kaydeden Eker, “Pompajla, çok yüksek elektrik kullanmak suretiyle getireceğiniz suyun da maliyeti yükseliyor. Bu bölgede kuraklık bu sene genel manada barajlardaki su seviyesini de olumsuz etkiledi. Arkadaşlarımızdan onlarla ilgili bilgileri aldık. Valimizle de milletvekillerimizle de görüştük. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız nezdinde takip ediyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
Modern Ahır ve Ağıl İnşaatları İçin %50 Hibe Desteği

14 Temmuz 2014. 10:29
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x