2060 yılına kadar Türkiye’nin su sorunu yok..


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul veya başka bir şehirde 2060 yılına kadar su problemi olmadığını söyledi.

Veysel Eroğlu, İlim Yayma Cemiyeti’nin düzenlediği 60. yıl etkinliğinin ardından ”Kuraklık olacak, Türkiye’yi büyük kuraklık bekliyor” şeklindeki haberlere değindi. Gazetecilerin “Barajlardaki su seviyesinin düştü. Türkiye’yi su problemi bekliyor mu?” şekildeki soruya Eroğlu, 2060 yılına kadar İstanbul’da veya diğer bir şehirde su problemi olmadığını ifade etti.

Eroğlu, “Biliyorsunuz Melen’i bağladık. Daha önce İstanbul’daki havzalar ancak bir yıllık kuraklığa dayanıyordu. Melen ile beraber 3 yıllık kuraklık olsa bile mesele yok.. İstanbul’u susuz bırakmayız. Merak etmeyin.” dedi.

“Su seviyesinin daha da düşmesi durumunda ne yapacaksınız?” yönündeki soruya ise Eroğlu, böyle bir durumda başka yerden takviye edeceklerini aktardı.

Istırancalar’da 7 dere olduğunu hatırlatan Eroğlu, “Neticede İstanbul için bir problem yok. Biliyorsunuz Başbakanımız İstanbul belediye başkanıyken, ‘1 0cak 1995 saat 8.59’ten itibaren İstanbul’da kesinti olmayacak’ diye söz vermiştik. İnşallah bu sözümüzü devam ettiririz. Su gibi aziz olun.” diye konuştu./cihan

 

 


DİĞER HABERLER
"Mamak Çöplüğü" Domates Çiftliği Oldu
11 Aralık 2011. 11:03
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x