Bakanlıktan başvurusu kabul edilen projeye % 50 hibe desteği

4 Haziran 2013. 16:00

2416168-81ea6247d16d42a9

 

‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı(KKYDP)’ kapsamında ‘Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı 2013 Yılı Hibe Başvuruları’ başladı.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen program, 01 Haziran’da 28664 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2013/28 nolu Tebliğ ile yürürlüğe girdi. Tebliğe göre kabul edilen proje başvuruları yüzde 50 oranında hibe desteği almaya hak kazanacak. Referans fiyatlar içinde kalmak şartıyla, hibeye esas mal alım tutarı gerçek kişiler için KDV hariç 100 bin lirayı, tüzel kişiler için KDV hariç 200 bin lirayı geçemeyecek.

 

Yatırım konularından yararlanmak üzere çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler başvuruda bulunabilecek. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden en az 10 yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabilecekler.

 

1 Haziran’da başlayan proje başvuruları 30 Temmuz 2013 günü mesai bitimine kadar sürecek. Programdan yararlanmak isteyenler, müracaatlarını İl veya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapacaklar.

 

Program kapsamında desteklenecek makine ve ekipmanlar içinde şunlar yer alıyor: “Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Lineer sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Center pivot sistem yağmurlama makinesi alınması, Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması.”

Diğer Haberler:
KKYDP 14. Etap Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ve Özellikleri

 


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x