Baltalı Gıda yatırımlarını sürdürüyor


_mg_9046

 

KeçisütüvekeçisütüürünlerindeTürkiye’ninöndegelenmarkasıBaltalı Gıda, yarımmilyon TL değerindeyenimakineyatırımıgerçekleştirdi.

 

Baltalı Gıda KurucusuFundaÖzerBaltalı,

BaltalıGıda’nın kuruluştarihiolan 2008 yılındanbuyanadüzenliolarakyatırımlarınıartırdıklarınıkaydederek,sözkonusuyeniyatırımınmakineleşmeyoluylaçalışansayısınıazaltmayıdeğil,makineleşmeileçalışanlarınüretimsürecinikolaylaştırmayıhedeflediğinibelirtti.Yenimakineyatırımınınyarımmilyon TL değerindeolduğunuifadeedenBaltalı, en önemli yatırımıninsanayapılanyatırımolduğunuvurgulayarak,çalışanların işlerinikolaylaştırarak verimartışı sağlayan yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

_mg_8897

 

BALTALI GIDA – 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Baltalı Gıda, bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’yi yüzde 100 keçi sütünden yapılan katkısız ürünlerle buluşturmakta. İzmir Seferihisar Düzce Köyü’nde 130 dönüm arazi üstünde faaliyet gösteren ve yüksek verimli özel bir keçi ırkına sahip olan Baltalı Gıda, keçilerini uzmanların gözetiminde, tüm kontrolleri yapılarak en sağlıklı koşullarda yetiştirmekte. Gıda güvenliği bakımından gerekli uluslararası sertifikalara sahip Baltalı Gıda, tarımsal zincir üzerinde ürettiği ürünlerin katkısız, en kaliteli haliyle tüketicilerle buluşmasını sağlıyor. Anne duyarlılığı ile üretim gerçekleştiren Baltalı Gıda, alerjik çocuklar ve yetişkinler için üniversitelerle işbirliği içinde ürün geliştirme çalışmaları yapmakta. Yüzde 100 keçi sütü kullanan Baltalı Gıda’nın ürün yelpazesinde günlük pastorize keçi sütü, keçi Seferihisar peyniri, keçi kaşar peyniri, keçi büş, keçi lor, keçi labneh, keçi tulum, light keçi peyniri, kolay yoğurt, keçi tereyağı, keçi sütünden kefir, 1000 ml ve 200 ml UHT keçi sütü bulunmaktadır. Baltalı Gıda, 2016 yılında Sarsar Keçi Çiftliği ile tarım ve hayvancılık sektöründe yeni bir iş modelini hayata geçirerek Tragos Çiftliği’ni kurdu. Tarım ve hayvancılık sektöründe verimlilik artışı sağlamak ve sürdürülebilir gelir elde etmek için oluşturulan yeni iş modeli, ölçek ekonomisi yaratmaktadır.

 


Yazan - 2 Aralık 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x