Bayındır Çiçek Açtı


 

 

Türkiye’nin en önemli çiçek üretim merkezlerinden biri olan İzmir’in Bayındır İlçesi’nde 20’nci ‘Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’ başladı. İlk kez çiçeklerden bir heykelin yapıldığı, yüzlerce üreticinin stant açtığı festivale, çevre ilçeler ve kentlerden ziyaretçiler akın etti.

 

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Türkiye’nin en büyük çiçek festivaline ev sahipliği yapan Bayındır’a giderek Bayındır İlçe Müdürü Hasan Peynirci ile birlikte tek tek stantları gezdi ve üreticilerle bir araya geldi. Bayındır ilçesinin mevsimlik çiçek ve dış mekân süs bitkileri üretiminde lider olduğunu söyleyen Güldal “Son yıllarda Bayındır’da bu sektör çok ciddi gelişmeler sağladı ve sadece yurt içi değil yurt dışına da ihracat yapacak bir kapasiteye ulaştı” dedi.  50-60 üreticiyle başlayan bu serüvende şimdi 500 üreticiye ulaşıldığını dile getiren Güldal “hatta bazı üreticilerimiz sermayelerini de güçlendirerek çok kapasiteli teknik seralarda 4 mevsim üretim yapmaya başladılar” dedi.

“Tüm Çiçekseverleri Bayındır’a Bekliyoruz”

 

5 gün sürecek festivalde envai çeşit çiçeğin sergilendiğini belirten İl Müdürü Ahmet Güldal “Bu beş günün Bayındır için en özel günler olduğunu düşünüyorum. Tüm çiçekseverleri, meraklıları İzmir’e ve Bayındır’a davet ediyorum. Tüm üreticilerimize de hem bu festivalin hem de yeni sezonun bereketli ve güzel geçmesini diliyorum” dedi.

 

Beş gün sürecek festivalde; İtalya, Ukrayna, Makedonya, Kosova ve Gürcistan’dan halk oyunları ekipleri, sokak müzisyenleri, Flashmob Dans Grubu, Bando, canlı heykeller, animatörler, tahta bacak, gezici kukla, karikatüristler, çiçek-yaprak sanatçıları, ressamlar çeşitli noktalarda dönüşümlü olarak etkinlikler gerçekleştirecek.

 

7 Mayıs Pazar günü sona erecek 20’nci ‘Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali’ birbirinden güzel stantları, eğlenceli gösterileri ve rengârenk çiçekleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

 

 


Yazan - 5 Mayıs 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, ÇEVRE. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x