Beyaz Ette Helal Gıda’nın Öncülerinden Erpiliç


 

Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ericek:

Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ericek:

 

CNR Expo Fuarcılık organizasyonuyla   World Halal Council (WHC) ‘Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı bu yıl beşinci kez düzenlenecek. KOSGEB’in desteğiyle 4-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin katılması bekleniyor. Tertiplenen fuara; beyaz et sektöründe Helal Gıda’nın öncülerinden ERPİLİÇ’de katılacak.

 

Geçen yıl, açılışını T.C. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Malezya’nın Penang Eyaleti Ticaretten ve Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı Hajı Abdul Malik Kassım’ın gerçekleştirdiği fuarda 35 bin ziyaretçi ağırlandı. Bu yıl 40 bin yerli ve yabancı ziyaretçinin katılması beklenen Helal ve Sağlıklı Halal Expo’da 200 yerli ve yabancı firma yer alacak.

 

Kalite Ve Sertifikalı Üretim Standartları ile Tüketicinin En Beğendiği Marka

 

Fuarla ilgili açıklama yapan Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ericek: ‘Erpiliç olarak, Müslüman bir ülkede üretim yapmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Ülkemizde yakın geçmişe kadar helal gıda, sadece belli kişilerin hassasiyet gösterdiği bir kavramdı. Günümüzde bu hassasiyeti evine taşıyan çok sayıda insan var. Artık bireysel tüketiciler de helal ve sağlıklı gıda konusunda bilinçlenmiş durumda. Gıdalar tüketilirken hangi firmanın ürünü olduğu, üretimin hangi şartlarda yapıldığı sorgulanıyor. Biz, Erpiliç olarak hızla büyüyen ileri işlenmiş pazarında kalitemiz ve sertifikalı üretim standartlarımızla tüketicinin en çok beğenerek tükettiği markalar arasında önemli bir yer edinmeyi amaçlıyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü tüketicinin sağlığını, kendi sağlığımızla bir tutuyoruz. Bizim, helal gıda fuarına katılım amaçlarımız; Türkiye Helal Gıda pazarının büyümesine katkı sağlamak, helal sertifikalı beyaz et sektöründe öncü bir yer edinmek ve Fuara katılarak ortak bir platformda diğer markalarla bir araya gelerek güç birliği yapmak ve dayanışma duygusunu pekiştirmektir. Bu fuarda özellikle helal gıda standartlarını daha yukarıya taşıyan ‘Kuru Yolum’ teknolojimizi tanıtacak ve bu teknolojinin sağlık, hijyen ve lezzet alanında oluşturduğu farklılıkları ziyaretçilerimizle bire bir olarak paylaşacağız. Biz tüm ürün grubumuzu helal sertifikalı hale getiren ilk piliç markası olmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplam 55 çeşit ürünümüze helal gıda sertifikası almakla farkımızı bir kez daha ortaya koyduk. Önümüzdeki dönemde de salam, sucuk, sosis gibi şarküteri ürün grubu için helal gıda çalışmalarımız devam edecek. En kısa zamanda tam ürün grubunu helal sertifikalı hale getiren ilk piliç markası olmak hedefiyle çalışıyoruz.’ Şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER
Brezilyalı dev ithal edilebilecek ürünleri araştırmak için Türkiye'ye gelecek.

12 Ağustos 2014. 14:07
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x