Bolca Hindi İhracat Atağına Devam Ediyor


Son iki yıldır yapılan mütevazı detaylı dış ticaret pazar araştırmaları neticesinde Bolca Hindi 2012 yılında 1.300 ton ihracat seviyesine ulaşmayı başardı.

 

Bu konu ile ilgili açıklama yapan Bolca Hindi İşletme müdürü Sacit Demirer şunları söyledi”Son yıllarda firma olarak dış ticaret konusuna önem vermekteyiz ve hindi eti talebi olan ülkelere ihracat gerçekleştirmekteyiz. Yapılan mütevazi çalışmalarla son iki yıl içersinde ihracat miktarımızı iki katına çıkarmayı başardık. Çalışmalarımız son olarak 26 – 29 Kasım 2012 tarihleri arasında Arabistan yarımadası için önemli olan 2 gıda fuarına katılarak devam etti. Bunlar Irak, Erbil’de düzenlenen AgroFood gıda fuarı ve BAE (Birleşik Arap Emirlikleri), Abu Dabi’de düzenlen Sial gıda fuarları idi.  Özellikle Erbil fuarı bizim için çok verimli geçti. Kuzey Irak, Erbil distribütörümüz Vano Group ile çok güzel çalışmalar yaptık. Bölge gelişmeye açık bir bölge. Pazardaki payımızı artırabilmek için Vano Group ile işbirliğimizi devam ettireceğiz.

 

Dünyadaki ülkelerin çoğu işletmelerini ihracatta desteklemektedirler, bu nedenle firmalar rahatlıkla ihracat yapabilmektedirler. Devlet tarafından ihracata yeterli miktarda sübvansiyonların sağlanması gerçekleşirse ihracat miktarlarını çok daha artırabiliriz. 2013 yılın için ihracat miktarımızda % 50 oranında bir artış beklemekteyiz.


Yazan - 7 Aralık 2012. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x