Bolca Hindi Üreticileri İle Buluştu


12345

Ülkemizin kanatlı sektörü içersinde yer alan hindi eti üretiminin % 30’unu gerçekleştiren Bolca Hindi gerçekleştirdiği bir etkinlik ile üreticileri ile bir araya geldi.

 

 
Ülkemizin kanatlı sektörü içersinde yer alan hindi eti üretiminin % 30’unu gerçekleştiren Bolca Hindi gerçekleştirdiği bir etkinlik ile üreticileri ile bir araya geldi. Başlangıçta Bolu Kalite Yem Sanayi Aş. Ve Bolca Hindi onursal başkanı Şerafettin Erbayram bir konuşma gerçekleştirdi.

 

 
Erbayram, 1995 yılında bu sektöre girdiğimizde sloganımız “hindi yılbaşı suçlusu olmasın” idi. Bugün hindi eti artık marketlerde yılın on iki ayında satılır duruma geldi. Ancak bunu gerçekleştirirken bir takım zorluklara rağmen yine de büyümeye devam ettiklerini söyledi. Ekonomik krizli yıllarda dahi büyümeye devam etmede üreticilerinin payının çok olduğunu söyleyen Erbayram, bu sayede ciddi bir Pazara sahip olduklarını ve Türkiye’nin hindi eti üretiminde lider firması olduğunu bildirdi. Erbayram ayrıca bu tip etkinlikleri daha sık ve düzenleyeceklerini ve dünyada sektörle ilgili meydana gelen tüm gelişmeleri üreticilerine bildireceklerini de söyledi. Son olarak üreticilerinden çevremizi temiz tutalım isteğini dile getiren Erbayram, altlıklarınızı ve benzeri atıkları usulüne uygun şekilde depolamayı bilhassa gübre olarak kullanırken usulüne uygun şekilde hareket etmeyi, çevre ve görüntü kitliliğine sebep olmamanızı temenni ediyorum dedi.

 

 

 

Etkinlikte daha sonra Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş bir konuşma yaparak Bolca Hindinin ilimiz için önemlerinden bahsetti. Daha sonra Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünden Veteriner hekim Mehmet Ok ve Bolca Hindi Canlı Üretim Müdürü Orhan bulut birer sunum gerçekleştirdiler. Son olarak Georgia Üniversitesinden Prof. Mike Czarick kümeslerde havalandırma sistemleri ile ilgili bir sunum yaparak bu konu ile ilgili son gelişmeleri üreticilere aktardı.

bizbolulular

 

 

 


Yazan - 9 Eylül 2013. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x