Bolca’da Hindi Satışları Patladı


Bolca Hindi Genel Koordinatörü Şerafettin Erbayram, yılbaşı öncesi hindi satışlarında patlama yaşandığını söyleyerek, “Hedefimiz 120 bin hindi demiştim. Yanılmışım. Şu an da 150 bine ulaştık” dedi.

Bolca Hindi Genel Koordinatörü Şerafettin Erbayram, yılbaşı öncesi hindi satışlarında patlama yaşandığını söyleyerek, “Hedefimiz 120 bin hindi demiştim. Yanılmışım. Şu an da 150 bine ulaştık” dedi.

Türkiye’nin ilk hindi eti üreticisi olan ve Bolu’da faaliyet gösteren Bolca Hindi firması, yeni yıl öncesi rekor kırdı. Geçtiğimiz günlerde yeni yılda 1 milyon 200 bin kişiye hindi eti tattırmak istediklerini söyleyen Şerafettin Erbayram, firma olarak rekor kırdıklarını açıkladı. Erbayram, “Ortalama olarak bir hindiyi 10 kişinin tükettiğinden yola çıkarak yılbaşında 120 bin adet hindi ile 1 milyon 200 bin kişinin sofrasına konuk olacağımızı söylemiştim. Yanıldım. Hem bütün hindimize hem de yılbaşı özel paketimize ilgi beklenenden daha da fazla gerçekleşti. Bu yılbaşında bin 500’ü aşkın satış noktasıyla toplamda 150 bin adet satış ile hem kendi rekorumuzu kırdık hem de 1 milyon 500 bin kişinin sofrasında misafir olacağımız için mutluyuz” dedi.

Hedeflerinin yıllık üretim kapasitesi olan 30 bin ton üretim miktarını yakalamak olduğunu söyleyen Erbayram, “Bizim için önemli olan kaliteden ve hijyenden ödün vermeden bu üretimi tüketicilerimize ulaştırmış olmaktır. Türkiye hindi eti üretiminin yaklaşık yüzde 30’unu biz üretmekteyiz ve pazarda 50’den fazla ürünümüz mevcuttur. 1995 yılından beri aynı titizlikle bu ürünlerimizi tüm yıl boyunca tüketicilerimize sunmaktayız. Hedefimiz yıllık üretim kapasitemiz olan 30 bin ton üretim miktarını en kısasürede yakalayabilmektir” diye konuştu.(İHA)

DİĞER HABERLER
Yumurta Üzerine Güzelleme... Özlem Sarıçam

 

 


30 Aralık 2011. 23:22
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x