Bolu Arıcılar Birliği 5. Olağan Kongresi yapıldı


Genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan İsmail Ünalan tekrar başkan seçildi. Kongreye Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat da katıldı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;

“Sahip olduğu bitki örtüsü ile Bolu ili gerek bal, gerekse polen, propolis, vb. katma değeri yüksek ürünleri ile marka olma yolunda hızla ilerlemektedir. İl Müdürlüğümüz olarak birliğimizle organize hareket etmek suretiyle en son Sayın Valimiz Ahmet ÜMİT’in de katılımlarıyla 60 üreticimize 600 adet modern kovan dağıtımı yapılmıştır. 2020 yılından itibaren süregelen projelerle arıcılarımızı desteklenmiş, bundan sonra da desteklenmeye devam edilecektir. 

Üreticilerimizin katma değeri yüksek arıcılık ürünlerine yönelmesiyle arıcılarımızın dolayısıyla da ilimizde katma değeri yüksek üretim hız kazanmıştır. Ne mutlu ki ilimiz de arıcılığa ilgi yüksek düzeydedir her yıl düzenlediğimiz kurslar bunun en bariz göstergesi durumundadır. Bu vesile ile yıllardır özveri ve başarıyla sürdürdüğü görevine tekrar seçilmek suretiyle devam eden mevcut başkan İsmail beyi tebrik eder, İlimiz ve arı yetiştiricilerine hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Tekrar seçilen başkan İsmail Ünalan; “genel kurul toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran Bolu Tarım ve Orman İl Müdürü Sn. İzzet Murat’a ve katılan arıcılarımıza sonsuz teşekkürler. Yeni hedeflere yeni projelere hız kesmeden ilk gün ki heyecanla, Durmayacağız yorulmayacağız, Çünkü Bolu Arıcısına söz verdik. Hep birlikte bal tadında sağlıklı ve başarılı günlere” ifadelerinde bulundu.

DİĞER HABERLER
Arıcı Meral Dünya 2.ncisi oldu…

3 Ağustos 2021. 09:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x