Bolu Bölgesi Veteriner Hekimler Odası  Seçimleri


602203

 

Bolu Bölgesi Veteriner Hekimler Odası’nın 11’inci Olağan Genel Kurulu dün Oda’da yapıldı. Kurula, mevcut Başkan Mustafa Bahadır Öztürk’ün başkan adaylığında tek listeyle gidildi. Öztürk, geçerli oyların tümünü alarak yeniden Başkan seçildi.

 

Kurulda 2 yıllık faaliyet raporu okunarak başladı. Raporda şunlar ifade edildi;

“22-23 Kasım 2012 tarihinde Bolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda; Veteriner Hekim Mevzuatı, Mesleki Etik ve Deontoloji, Laboratuvara Materyal Gönderme ve Sonuçlarının Değerlendirilmesi, Tıbbi Dokümantasyon, Hayvan Refahı konularında “Hizmet İçi Eğitim” verilmiştir.

 

-15 Aralık 2012 A.İ.B.Ü. Kültür merkezi Mavi Salonda; Bolu ili büyükbaş üreticileri ve serbest veteriner hekim meslektaşlarımıza “Süt Sığırında Beslemenin Döl Verime Etkisi” konulu semineri, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İ. İsmet TÜRKMEN eğitmenliğinde gerçekleşti.

 

-Hayat boyu öğrenme programı, Leonardo Da Vinci sektörel programında, büyük, küçükbaş ve kanatlı hayvanların çiftliklerde yetiştirilmesi, kesimhanelerde kesimi ve etlik tüketime sunulması aşamalarında Avrupa Birliği ülkelerindeki modern yetiştiricilik uygulamalarının ve HACCP faaliyetlerinin incelenmesi konulu program dahilinde; 2013-1-TR-LEO02-50313 onay numaralı, 64.655,10 EURO bütçeli, 29 Eylül-13 Ekim 2013 tarihleri arasında, Belçika ve Çek Cumhuriyetine meslektaşlarımız, sivil toplum örgütü üyeleri, kamu personeli ve üniversite akademik personelinden toplam 40 kişi eğitim amaçlı ilgili ülkelere gönderilmiştir.

 

– Nisan 2014 tarihinde eczanelerde reçetesiz veteriner ilaçlarının denetlenmesiyle ilgili Bolu Valiliği, Gıda-Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Sağlık İl müdürlüğü ile ortak çalışma yapılarak denetim yapılması sağlanmıştır. Beklenen sonucun istenilen düzeyde elde edilememesi neticesinde problemin çözümü noktasında gündemde tutma çalışmaları devam etmektedir.

 

-MARKA’ nın destek projesi kapsamında “Kanatlı Hayvanlarda Biyogüvenlik ve Aşılama” konulu proje yapılarak, proje kapsamına BESDBİR de dahil edilerek, Bolu il ve ilçelerinde 23.11.2013 tarihinde Mudurnu da başlayan ve 19.03.2014 tarihinde Seben ilçesinde son bulan toplam 15 toplantı ile 2900 kanatlı hayvan yetiştiricisine ilgili konularda seminer düzenlendi.

 

– Bolu Ticaret Odası, MARKA, Entegre Firmalar ve Sivil Toplum Örgütlerinin yer aldığı, ilimize kazandırılması için 5.milyonTL’lik kümelenme projesinde odamız yer almıştır.

 

– Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlamaları çerçevesinde 2013 yılında Termal Otelde ve 2014 yılında Köroğlu Sofrasında Sanatçı Coşkun SABAH konseriyle üyelerimiz ve aileleriyle eğlenceli bir gece kutlaması düzenlendi.”

 

Saat 10:00’da başlanan oy kullanma süreci 17:00’a kadar sürdü. 17:00’da oylar sayılmaya başlandı. 60 oyun geçerli sayıldığı kurulda Mustafa Bahadır Öztürk, yeniden başkan seçildi.

278319

Yönetim Kurulu şu şekilde;

 

1-Mustafa Bahadır Öztürk

 

2- Alpaslan Akpınar

 

3-Recep Özel

 

4-Erol Yıldız

 

5-Metin Aykurt

 

Yedek Üye

 

1-Ferhat Necip Yücetürk

 

2-Ahmet Sayın

 

3-Muhittin Merih Avcı

 

4-Harun Beyhan

 

5-Emine Erdal

 

Kaynak:Bolugündem


Yazan - 29 Eylül 2014. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x