Brezilyalı dev ithal edilebilecek ürünleri araştırmak için Türkiye’ye gelecek.


Yıllık cirosu 30 milyar dolar

 

895161_detayBrezilya pazarında faaliyet gösteren ülkenin en büyükperakende zinciri Pao de Açucar grubu, ithal edilebilecek ürünleri araştırmak için Türkiye’ye gelecek. Önümüzdeki hafta iş görüşmeleri yapmak için Türkiye’de olacak grubun ithalat sorumlusu, tedarik edilebilecek yeni ürünleri yerinde görmek için bir çok işadamı ile bir araya gelecek. Brezilya genelinde 2 bine yakın satış mağazası bulunan şirketin yıllık cirosu 30 milyar dolar civarında.

 

 

 

 

 

 

Halihazırda Brezilya, gıda sektöründe Türkiye’den daha çok kuruyemiş ve kuru gıdalar alırken, karşılığında kahve, şeker, soya ve et ürünleri satıyor. Ticareti yapılan mevcut ürünlere ek olarak yeni imkanlar araştırmak isteyen Brezilyalı firma, bir hafta sürecek temaslarda Türkiye’nin sunabileceği fırsatları tanıma imkanı bulacak.

 
Grubun Türkiye’ye gelmesine vesile olan Brezilya-Türk Ticaret Odası (CCITB) yetkililerinin verdiği bilgiye
göre son yıllarda Avrupa ekonomisindeki daralma her iki ülke için alternatif tedarikçi ve pazar arayışını
artırdı.

 

 

Bu tür ticari girişimlerin iki ülke için büyük önem taşıdığını belirten CCITB temsilcisi Ali Sipahi, konu hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Son yıllarda Brezilya ve Türkiye arasında ciddi artış gösteren yeni iş bağlantıları gösteriyor ki, iki ülkenin taşıdığı ticari potansiyel ileride birçok alanı kapsayan stratejik bir işbirliğine dönüşebilir.”

 

DİĞER HABERLER
GDO'lu Amerikan mısırı tartışılıyor

CİHAN


18 Kasım 2013. 10:28
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x