Bursa Tarım Platfomu


Başta kent tarımı olmak üzere; ülke tarımının sorunlarına köklü ve kalıcı çözümler üretmek, gelecek için yeni fırsatlar oluşturmak ve kurumlar arasında sinerji sağlamak amacıyla Bursa Tarım Platformu kuruldu.

Üniversite, kamu ve özel sektör, meslek odaları, ziraat odaları, kooperatif üst birlikleri ile ihracatçı, yetiştirici ve üretici birlikleri temsilcilerinin yer aldığı  “Bursa Tarım Platformu“; Vali Yardımcısı Hüseyin EREN, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil DİLEK,  Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail FİLYA, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım PİRAL, Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçılar Birliği Başkanı Dr. Salih ÇALI, Ziraat Mühendisleri ve Veteriner Hekimler Odası Şube Başkanları, Ticaret Borsası, Kooperatif Üst Birlikleri ile Üretici ve Yetiştirici Birlikleri temsilcilerinin katılımıyla 25 Ocak 2012 tarihinde Uludağ Üniversitesi Rektörlük A salonunda ilk toplantısını yaparak faaliyetlerine başladı.

Toplantıda söz alan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım PİRAL, Gıda ve Tarım sektörünün önemine vurgu yaptı. PİRAL konuşmasında şu görüşlere yer verdi. “Bursa Tarım Platformu Bursa ve Bursa Tarımı için büyük bir şanstır. Bu girişimi başlatan Rektör ve Dekanımızın Şahsında Uludağ Üniversitesine teşekkür ediyorum. Bu platformda yürütülecek çalışmalar ile sektörün sorunlarına çözüm bulmanın yanı sıra, iyi ve güzel uygulamaları da birlikte tartışabileceğiz” dedi.

DİĞER HABERLER
Türkiye’de Tarım Öğreniminin 171.Yıl Dönümü

Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin EREN’de yaptığı konuşmada, başta Uludağ Üniversitesi rektörü olmak üzere tarım platformunun oluşumuna katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür etti. Vali Yardımcısı EREN konuşmasını şöyle sürdürdü. “İnsana ve doğaya saygılı, sürdürülebilir, rekabet imkanı olan tarımsal etkinliklerin her aşamasında çözüm üretebilecek bir yapıyı gerçekleştireceğini umuyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum“ dedi.

Konuşmaların ardından, U.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail FİLYA ile Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım PİRAL başkanlığında yapılan oturumda; Bursa Tarım Platformunun çalışma prensipleri ve işleyişi ile ilgili kararlar alındı.

Altı ayda bir toplanacak olan Bursa Tarım Platformunun Yürütme Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşturulması karara bağlandı.

1-Yrd. Doç. Dr. Nabi Alper KUMRAL (U. Ü. Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı)

2-Murat DEMİRKIRAN (Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı)

3-Dr. Salih ÇALI (Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı)

4-İsmail ANIL (Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı)

5-Mehmet ORDU (İnegöl Meyve Üreticileri Birliği)

6-Doç. Dr. Ertuğrul AKSOY (Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı)

7-Ali ÇELİK (Gemlik Ziraat Odası Başkanı)

8-Murat BERTAN (Karacabey Ticaret Borsası Başkanı)

DİĞER HABERLER
Bakan Eker: "Alternatif üretime destek veriyoruz"

9- Erdoğan YILDIZ (Köy Kooperatifleri Birlik Başkanı)

10-Hakan ÖZKUL (Köy TV)

 


12 Şubat 2012. 14:51
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x