Bursa’da kızgın boğa dehşeti!


120576

 

Bursa’da kızgın boğa dehşeti!Bursa’da, hayvan pazarında sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, 3 kişiyi yaraladıktan sonra yaklaşık bir saatte yakalanabildi.

 

 

Yıldırım ilçesi İsabey Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarından boğa satın alan bir kişi, bu hayvanı kamyonete bindirip evine götürmek isterken elinden kaçırdı.Boğanın boynuz darbeleriyle biri çocuk 3 kişi yaralandı. Çocuk, çevredekiler tarafından bir hastaneye kaldırıldı. Diğer iki yaralıya ise sağlık ekiplerince olay yerinde müdahale edildi.

 

Daha sonra pazardaki vatandaşların arasına dalan kurbanlık, paniğe neden oldu. Bu kişiler, çevredeki iş yerlerine sığınıp araçların üzerlerine çıkarak boğadan korunmaya çalıştı.Hayvan, yaklaşık bir saat süren uğraşlar sonucu yakalanarak kamyonete bindirildi ve sahibinin evine götürüldü.

 

KIZGIN BOĞAYA POLİS ESKORTU…

 

Bursa’da sahibinin elinden kaçan başka bir boğa da şehri birbirine kattı. Osmangazi ilçesi Yunuseli Hayvan pazarından aldığı boğayı Merkez Yıldırım ilçesi 152 Evler Mahallesindeki evine götürmek isteyen Hüseyin Tatlı boğayı kamyonetten indirdiği sırada kaçırdı.

 

İpinden kurtulan boğa bir süre sokak aralarında koştuktan sonra Ankara yoluna çıktı. Ankara istikametine doğru kaçan boğa için alarma geçen polis ekipleri, oto yolu Ankara gidiş istikametine doğru kesti. Kızgın boğa Ana yol üzerinde peşine taktığı polis ekipleri ve sahibiyle birlikte yaklaşık 10 kilometre koştu.

DİĞER HABERLER
Balıkçılar palamuttan umduğunu bulamadı

 

Bazı vatandaşların önünü kesmesi üzerine orta refüjden geçip ters şeride geçen boğa trafiği adeta birbirine kattı. Ankara istikametinden Bursa istikametine seyreden sürücüler üzerilerine doğru koşan boğayı görünce otomobillerini yol kenarlarına çekmek zorunda kaldılar.

 

Boğa, Otosansit istikametine geldiği sırada olay yerine gelen veteriner tarafından uyuşturucu iğne atıldı. Buna rağmen bir türlü sakinleşmeyen boğa bir süre daha kaçmaya devam etti. Etkisiz hale getirmeye çalışan bir polis memuru yanına yaklaşınca boğanın hışmına uğradı.

 

Boğa’nın vurduğu polis memuru şans eseri yaralanmadı. Uzun süren kovalamacının ardından yorgun düşen boğa bir vatandaş tarafından boynuna kement atılarak yakalandı. Polis ekiplerinden satın aldığı boğayı teslim alan Hüseyin Tatlı kaçırdığı boğayı saatler sonra tekrar evine götürdü

 

Bursa Hakimiyet


4 Ekim 2014. 11:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x