“Cesur Kız” Ödülünü Aldı


İsrail askerlerine kafa tutan Filistinli Tamimi, ödülünü aldı.

 

Filistin’de İsrail askerlerine korkusuzca kafa tutarak dünya gündemine oturan cesur kız Ahed Tamimi, davetli olarak geldiği İstanbul’da ”Hanzala Cesaret ödülü”nü aldı.

 

Başakşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak ilçeye gelen Tamimi, Çınar Kongre Merkezi’ndeki program öncesi bir dizi etkinliğe katıldı.   Tamimi, kongre merkezindeki ”Filistin’de Çocuk Olmak” başlıklı resim sergisinin açılışını, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’la gerçekleştirdi.   Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından programda Ahed Tamimi’nin hayat hikayesi ve İsrail askerleriyle yaşadığı olay sinevizyon gösterisiyle anlatıldı.

 

Sahneye davet edilen Tamimi, bir soru üzerine, ”İsrail askerlerine sağ elimle yumruğumu gösterdim. Filistin’i özgürleştireceğimi düşündüm” diye konuştu.   Kendilerinden biri gibi karşıladıkları için Türk çocuklarına teşekkür eden Tamimi, ”Sizi seviyorum. Hanzala, gururumu ve kuvvetimi artıran bir değerdir” dedi.   Tamimi, Filistin kolyesi ve hanzalayı boynunda taşıdığını söyledi.   Konuşmanın ardından Tamimi, ”Hanzala Cesaret Ödülü”nü, Başakşehir Belediye Başkanı Uysal’ın elinden aldı.


Yazan - 27 Aralık 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x