Çevre sorunlarına teknolojik çözümler İstanbul’da


 

Hızla artan nüfus artışı, sanayileşme ve şehirleşme gerek yer altı gerekse yer üstü kaynaklarının kirliliğini hızla arttırıyor. Çevre kirliliğinin en büyük sebepleri arasında ise her geçen gün artan tüketim gösteriliyor.

Çok sayıda şirket atık yönetimi çözümleri arayışında

Teknolojik gelişmelerin de desteklediği tüketim alışkanlıklarındaki değişiklikler ve artan tüketimin sonuçlarını yine teknoloji ile çözebileceğimizi belirten IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “Çevre sorunları dünya genelinde öncelik kazanmış durumda. Artık çok sayıda şirket atık yönetimi çözümleri arayışında ve çevre teknolojileri kullanımına çok daha fazla ihtiyaç duyuyor. 28-30 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ve atık yönetimi ile ilgili en son teknolojileri aynı çatı altında toplayacak ‘IFAT Eurasia Uluslararası Çevre Teknolojileri Fuarı’, çevre teknolojilerinde çözüm arayan ulusal ve uluslararası şirketleri ve kamu yetkililerini bir araya getirerek, milyarlarca dolarlık pazara hitap ediyor” dedi.

Dünyadaki mevcut çevre kirliliğinin yüzde 50’si son 35 yılda meydana geldi

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan çevre kirliliği ile ilgili yapılan araştırmalara göre dünyadaki mevcut çevre kirliliğinin yüzde 50’si son 35 yılda meydana geldi. Birçok nedene bağlı gelişen kirliliğe karşı en önemli çözüm çevre teknolojilerinden geçiyor ve çevre teknolojileri büyüme ivmesi en yüksek sektörler arasından gösteriliyor.

DİĞER HABERLER
Türkiye, 113 ülke arasında 49. sırada yer aldı.

Sektörün önemine değinen IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “Geçmişte sadece devlet politikalarının sürüklediği sektör, özellikle gelişmiş ülkelerde gün geçtikçe gerek vatandaş gerekse kullanıcı olarak bireylerin tercihleri ve yönlendirmeleri ile güç kazanmakta. Kullanılan ham maddeden başlayarak üretim yöntemleri ile devam eden ve atık yönetimi aşamalarını da kapsayan tüm süreç içinde sistemi en az zorlayan ürün ve firmaların kamuoyunda tercih edilme oranı artış göstermekte. Çevre teknolojileri sektörü tüm alt branşları ile geleceğin en önemli sektörleri arasında“ ifadelerinde bulundu.


27 Mart 2019. 16:54
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x