CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan “Tavuk üreticisine kısmi affı destekliyorum”


CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan binlerce tavuk üreticisinin dört gözle beklediği kısmi affı tüm gücüyle desteklediğini söyleyerek; “Burada binlerce tavuk üreticisinin mağduriyeti söz konusudur. İçlerinde tuzu kuru olarak tabir edeceğimiz üretici sayısı 300’ü geçmez. İcralık durumda olan yüzlerce hatta binlerce tavuk üreticisi var. O yüzden uygulanacak olan kısmi affı desteklediğimi buradan ilan ediyorum.”dedi.

BAKAN İLE GÖRÜŞMÜŞ

Bolu Olay gazetesine konuşan TBMM Divan Üyesi CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan geçtiğimiz hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’le makamında görüşerek Bolulu tavuk üreticilerinin sorunlarını aktardı. Tarım bakanı Mehdi Eker’in kendisini çok sıcak bir şekilde karşıladığını söyleyen Özcan; “Sayın bakanımıza ayrıca Taşkestide’ki fındık üreticilerinin sorunlarını da ilettim. Taşkesti’de şu anda 21 köyde fındık üretimi yapılıyor. Oysa hemen yanı başımızdaki Sakarya’ya bağlı Akyazı’nın Dokurcun beldesindeki fındık üreticileri devlet teşviki alarak üretim yapıyor. Bu bağlamda Taşkestideki üreticiler büyük bir haksızlığa uğramış oluyorlar. Taşkesti’li fındık üreticilerinin sorunlarını sayın bakanımıza ileterek onlarında teşvikten faydalanması için somut adımların atılmasını teklif ettim. Sayın Eker konuyu ilk kez benden duyduğunu söyleyerek konunun araştırılması için direktif verdi. Taşkesti’li fındık üreticilerinin sorunlarının mutlaka giderilerek devlet teşvikinden faydalanmaları gerekiyor.” Dedi.

DİĞER HABERLER
Bir Yılı Daha Geride Bıraktık...H.Yalçın Köksal

Binlerce tavuk üreticisinin mağduriyeti söz konusu

Basın mensuplarının AK Parti İl başkanı Ömer Sayın’ın tavuk üreticilerinin sorunlarının çözülmesine yönelik olarak söylediği “ Sonuçta çözüm kısmi bir af gerektiriyor. CHP’nin anayasa mahkemesine gitmesinden korkuyorum” şeklinde ki sözlerini hatırlatmaları üzerine konuşan Özcan; “AKP Bolu il başkanı Ömer Sayın Bolu’daki tavuk üreticilerinin ruhsatsız tavuk kümesleriyle ilgili olarak kısmi bir affın söz konusu olacağını bizimde bunu anayasa mahkemesine götürerek iptal ettireceğimize dair açıklamalarda bulunmuş ben olayın bütününe bakıyorum. Burada binlerce tavuk üreticisinin mağduriyeti söz konusudur. İçlerinde tuzu kuru olarak tabir edeceğimiz üretici sayısı 300’ü geçmez. Ben avukatlık dönemimden de çok iyi biliyorum ki tavuk üreticilerimizin çok büyük sıkıntıları var. İcralık durumda olan yüzlerce hatta binlerce tavuk üreticisi var. O yüzden uygulanacak olan kısmi affı desteklediğimi buradan ilan ediyorum. Dün olduğu gibi bugünde tavuk üreticilerinin yanındayım. Olmaya da devam edeceğim” biçiminde konuştu.

 

 

 


31 Ağustos 2011. 12:51
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x