Çin’den Karşıyaka Belediyesi’ne Destek


Karsiyaka_4017

 

 

Bir dizi inceleme için İzmir Karşıyaka’ya gelen Çin’in Wuşi Belediyesi yetkilileri, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı da makamında ziyaret etti. Karşıyaka’nın yatırım potansiyelinin yüksek olduğunu dile getiren Çin heyeti, Karşıyaka Belediyesi ile işbirliğine hazır olduklarını belirtti. Başkan Akpınar “Çin’in şehirleşme ve planlı büyüme anlayışını önemsiyoruz” dedi.

 

 

 

KARŞIYAKA BÜYÜLEDİ

 

İzmir Karşıyaka Belediyesi ile kardeş kent olmak için resmi girişimlerin tamamlanmasını bekleyen Çin’in Wuşi Belediyesi, Karşıyaka’yı ziyaret etti. Yatırım imkanı bulunan bazı bölgelerde incelemelerde bulunan ve kent turu sonrasında Karşıyaka’nın güzelliklerine hayran kalan Çin heyeti Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ı da ziyaret ederek, Karşıyaka Belediyesi ile işbirliği yapmak istediklerini dile getirdi. Karşıyaka’nın, diğer kentlerden farklı bir güzelliğe sahip olduğunu ifade eden heyet, ortak projeler üreterek, Karşıyaka ile Çin arasındaki dostluk bağlarını geliştireceklerini söyledi.

 

Karsiyaka_3985

 

“İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çin’i yakından takip ediyoruz. Planlı gelişmesini ve şehirleşme anlayışını önemsediğimiz bir ülke. Mutlu insanların yaşadığı Karşıyakamızda, yaratıcılığı, katılımcılığı ve yabancı dostlarla işbirliğini önemsiyoruz. Bu kapsamda, sizlerle de ortak projeler üretebiliriz. Yeni bir belediye başkanıyım ve yenilikte her zaman heyecan vardır. Bu heyecanı paylaşacağız” dedi.

DİĞER HABERLER
190 bin ton hububat alındı

 

 

 

“ORTAK YATIRIM ÇAĞRISI”

 

Wuşi Belediyesi Dış İlişkiler Ofisi Müdürü Chen Minghui ise Karşıyaka’nın büyüleyici bir kent olduğunu söyledi. Minghui “Karşıyaka bizim için önemli bir kent. Yatırım olanakları çok fazla. Bu konularda işbirliği yapmak isteriz. Kardeş Kent olduğumuz zaman da birlikte çok iyi projeler üreteceğiz” diye konuştu.


20 Temmuz 2014. 12:00
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x