“Fatma teyze domatesi” Yok satıyor..


AYDIN ÖZPELİT
ÇİFTLİK BOLU BÜROSU

Fatma Teyze’nin kendi bahçesinde yetiştirdiği değişik renkteki domatesler yöresindeki pazarlarda yok satıyor.

Ankara Nallıhan’ın Çiller köyünde oturan Fatma Özdemir, öğretmen oğlunun internetten bulduğu ve getirttiği tohumlarla yetiştirdiği fidanlarından değişik renkteki domatesleri Nallıhan ile Mudurnu pazarlarında büyük ilgi görüyor.

Yöre pazarlarının gözdesi haline gelen domatesleri yetiştiren Fatma Özdemir”Öğretmen olan oğlumun dikkati sayesinde yeni bir üretim yapmaya başladım.Önceleri bu değişik renkteki domateslerin böyle büyük ilgi göreceğini tahmin etmemiştim.Fakat pazara indirdiğimde tüm yöre halkı bu ürüne büyük ilgi gösterdi.Bu üretimimizi çoğaltmayı düşünüyorum”dedi.

ANTİOKSİDAN

Üretici Fatma Özdemir’in yetiştirdiği renkli domatesler ile ilgili internette verilen bilgilere göre ürün büyük bir antioksidan ve kanser önleyici etkisi var.Renkli domatesler ile yöre halkının ilgisini çeken Fatma Özdemir evinin masrafını çıkarırken aynı zamanda ülkemizde bulunmayan bir domates çeşidini de halkımıza sunma gururunu taşıyor.

 

 


Yazan - 15 Ekim 2011. Kategori TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x