Dolarını bozduranlara ücretsiz sahne


thumbs_b_c_c57b0ad93639adf30e539b76afe1057f

 

Tasavvuf müziği alanında faaliyet gösteren “Anka” ilahi grubu, 5 bin dolar bozdurarak makbuzunu getiren çiftlerin düğününde ücretsiz sahne alacak.

 

 

KOCAELİ

 

Tasavvuf müziği alanında faaliyet gösteren “Anka” ilahi grubu, 5 bin dolar bozdurarak makbuzunu getiren çiftlerin düğününde ücretsiz sahne alacak.

 

Grup sözcüsü Ahmet Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hafta yaptığı çağrı üzerine harekete geçtiklerini belirterek, özellikle sosyal medyada da gündeme gelen “Dolarını boz” kampanyasına katkı vermek istediklerini söyledi.

 

“Herkesi ekonomimize sahip çıkmaya davet ediyoruz”

Kurt, 15 Temmuz darbe girişiminde hain darbecilere karşı Türk milletinin tarih yazdığını anımsatarak, şimdi sıranın ekonomik olarak ülkeye sahip çıkmakta olduğunu kaydetti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı sonrası pek çok esnafın kampanya düzenlediğini ifade eden Kurt, bu milletin çeşitli sıkıntılar yaşansa da ekonomide de özgürlüğe sahip çıkacağını bildirdi.

 

Kurt, kendilerinin de aşığı oldukları Türkiye ve Türk milleti için harekete geçtiklerini vurgulayarak, “Biz de bu kampanyaya kayıtsız kalmayarak dahil olmak istedik. Diğer iki arkadaşımızla konuştuk. Biz de 5 bin dolar bozdurup makbuzunu getiren bir çiftin düğününde ücretsiz sahne alacağız. Ekonomimize ve devletimize sahip çıkmak görevimizdir.” ifadesini kullandı.

 

Kampanya için beste

Sanatçıların vatandaşlara örnek olması gerektiğini belirten Kurt, “Biz de herkesin bu kampanyaya kayıtsız kalmamasını talep ediyoruz. Lütfen, elinizde dolarınız varsa bozdurun. Ekonomimize ve devletimize sahip çıkmak asli görevimizdir. Çağrıda bulunuyoruz, lütfen doları olan herkes bozdursun. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve yol arkadaşlarını bu yolda yalnız bırakmayalım.” diye konuştu.

 

Grubun ayrıca kampanyayı konu alan bir parçaları da bulunuyor. Kurt ve grup üyeleri Muhammed Dikçal ve Mehmet Ali Er’in birlikte kaleme aldıkları şiirde, “Sahip çıkalım vatana, Huzur ver ecdat atana, Döviz doların satana, Yardımı gönder Allahım” şeklinde ifadeler yer alıyor. AA


Yazan - 4 Aralık 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x