E-ticaret sitesi açacaklar için bu belgeler mutlaka gerekli


Ticimax E-ticaret Sistemleri IT Müdürü Mehmet Çömez, “E-Ticaret sitesi açacak işletmelerin altyapılarını kurarken, sağlayıcılarından bu belgeleri istemeleri güvenlik açısından çok önemli” dedi.

Ticimax, çevrimiçi ödeme yapılan her yerde, her koşulda tüketicileri ve verilerini korumak için aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilen Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı (Payment Card Industry Data Security Standard/ PCI DSS) ile ilgili tüm yasal mevzuat ve standart şartlarına uyumlu olarak Temmuz ayında PCI DSS sertifikası almaya hak kazandı. Ticimax aynı zamanda uluslararası standartlardaki ISO 22301:2019, ISO/IEC 27001:2013 ve ISO/IEC 20000-1 :2011 sertifikalarına da sahip. 

E-ticaret sitesi açarken bu belgeler talep edilmeli

Türkiye’de hem ISO belgelerine hem de PCI DSS sertifikasına sahip olan ilk ve tek e-ticaret altyapı firması olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Mehmet Çömez şunları aktardı: “Böylece hem kalite hem de veri güvenliği bakımından uluslar arası standartlar çerçevesinde onaylanmış olduk. Aslında her firmanın günümüzde PCI DSS sertifikası alması şart. Veri güvenliğinin şirketler için öncelikli bir konu haline gelmiş olması, bu sertifikaya sahip firmaları bir adım yukarı taşıyacaktır. E-Ticaret sektöründe vermiş olduğumuz hizmet ve pazardaki büyüklüğümüz, sunmuş olduğumuz katma değerli hizmetlerin kalitesini en yüksek standartlarda ve en iyi müşteri deneyimini sağlama zorunluluğunu beraberinde getiriyor. Operasyonumuzun normal seyrinde uyguladığımız standartları belgelemiş olmak, hizmetlerimizi dünya standartlarına getirmemizin en önemli mihenk taşını oluşturuyor. E-Ticaret sitesi açacak işletmelerin altyapılarını kurarken, sağlayıcılarından bu belgeleri istemeleri, hem işletmeleri hem de müşterilerinin güvenliği açısından çok önemli.”

DİĞER HABERLER
2020 yılında 37 milyondan fazla kişi e-ticareti kullandı

12 Ağustos 2021. 10:30
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x