EBK, Et ve Süt Kurumu oldu

27 Nisan 2013. 11:27

9502Et ve Balık Kurumunun adı, Et ve Süt Kurumu olarak değiştirildi.

 

Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğünün, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü adıyla yeniden teşkilatlandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Buna göre, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğünün adı, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü oldu. Et ve Süt Kurumunun amacı, faaliyet konusu, merkezi ve sermayesi ana statüsünde belirtilecek.


Diğer Haberler:
21 ton kaçak ete el kondu
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Akın Sareyyüpoğlu
Akın Sareyyüpoğlu
8 yıl önce

1950 yılından kalan teknoloji ile hizmetini 2000 li yıllara kadar sürdüren Et ve Balık Kurumu kolu kanadı kırılmış ve aşırı kan kaybetmiş garip bir işletme olarak nasıl bir hizmet verecek anlamış değilim. Rant uğruna elden çıkan iki işletmesi nedeniyle Balıkçılık’la yakından uzaktan ilişkisi kalmamış adı tabelasında kalmış. 50.000 m2 soğuk deposu elden çıkartılmış, 27 kombinasının 20 adedi rant uğruna elden çıkarılmış, devlet kasaplık yapamaz denilmiş deneyimli kadroları darmadağın edilmiş, KİT’ ler Kamu İktisadi Kuruluşları hizmet kuruluşları iken ticari kuruluşlar gibi çalışacak ve kar edecek denilmiş, hayvancılığımız her türlü destekten yoksun bırakılmış, hayvan varlıklarımız artan nufusa oranla yok olma durumuyla karşı… Read more »

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x