Edirne’de sahipsiz atlar ihaleyle satılacak


134822

 

 

Edirne’de şehir içi trafiği tehlikeye sokan, başıboş atlar ihaleyle satılacak

 
Edirne’de kentin yaşam alanlarında gezen ve şehir içi trafiğini tehlikeye soktukları gerekçesiyle maaşlı çobana toplatılan başıboş atlardan sahipleri çıkmayanlar ihaleyle satılacak.

 

Edirne Valiliği’nin, 5 bin lira maaşla işe aldığı çobanlar tarafından yakalanan atlara, Kapıkule yolundaki bir ahırda bakıldı. Atlardan bazılarını sahipleri alırken, sahipsiz atların satılmasına karar verildi.

 

Bu kapsamda 8 at, yarın Milli Emlak Müdürlüğü’nce ihale yoluyla satışa çıkarılacak. Tahmini bedeli 350 lira ila 750 lira arasında değişen 2’si erkek 8 at için ihale, Kapıkule Tahaffuzhane ve Gümrük Veteriner Müdürlüğü’nde yapılacak.

 

Başıboş atları toplaması için 5 bin lira maaşla işe alınan Fedai Gülsün, birkaç gün çalıştıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle işten ayrılmış, bu sürede 10’a yakın at yakalamıştı. Gülsün’ün yerine isminin güvenlik nedeniyle açıklanmasını istemeyen bir başka çoban göreve başlamıştı. AA


Yazan - 23 Kasım 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x