En Hayırlı Gece Kutlanıyor


Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi, bugün kutlanacak.

 

Kuran-ı Kerim’in indirildiği gece olarak da bilinen bu gece için aynı isimli bir sure de bulunuyor. Bu gece Müslümanlar için büyük önem arz ediyor, çünkü bu gecede kim Kadir Gecesi’ni, faziletine inanarak ve alacağı sevabı Allah’tan bekleyerek ibadetle geçirirse geçmiş günahlarının bağışlanacağına inanılıyor.

 

Ramazan ayında okunmaya başlanan Kuran’ın Kadir Gecesi’nde veya öncesinde tamamlanıp hatim duasının o gece yapılması geleneği günümüzde de sürüyor. Bazı camilerde yapılan dualar sabaha kadar sürerken Kadir Gecesi’nden nasibini almak isteyenler, yatsı ve teravih namazının yanı sıra tesbih namazı da kılıyor. Meleklerin yeryüzüne indiği gece, tan yeri ağarana kadar devam ediyor.

 

4 DİLDE MEVLİT OKUNACAK

 

Van’ın Muradiye İlçesi’nde müftülüğün organizzasyonuyla Kadir Gecesi’nde ilçe stadyumunda verilecek iftar yemeğinin ardından İngilizce, Türkçe, Arapça ve Kürtçe mevlit okutulacak.

 


Yazan - 14 Ağustos 2012. Kategori GÜNCEL. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x