Esnafa kredi faizi müjdesi


esnaf_tarifeyi_keyf_degistiremeyecek13439761900_h910438

 

Kararı Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli açıkladı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’den esnafa kredi faizi müjdesi geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği, 91 bin esnafın kredi faiz borcunu sildi.

 

Torba Yasa ile kamu alacaklarında yapılandırma gündeme gelince, benzer bir modelin esnafın borçları için de uygulanıp uygulanamayacağı konusunda TESKOMB yetkilileriyle görüşmelerinin olduğunu aktarana Nurettin Canikli, 860 milyon liralık bu borcun faizine tekabul eden 400 milyon liralık kısımının tamamen silinmesi ve geri kalan kısımının ise ödenmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

 

30 Nisan 2014 tarihine kadar ödenmemiş borçlar için 31 Ekim’e kadar yapılabilecek başvurular başladı.

 

Esnafın kefalet kooperatiflerine ödenmemiş 460 milyon liralık ana para borcunu, müracaat tarihine kadar ödemesi durumunda faizin tamamı silineceğini belirten Canikli, “Tüm esnaf ve sanatkar kardeşlerimize hayırlı olsun. Esnaf ve sanatkarlarımız açısından bugünden itibaren yeni bir sayfa açılmış olacak.” dedi.

 

Canikli, söz konusu borcun kamu alacağı olmadığını ifade ederek, “Bu, TESKOMB’un doğrudan esnaf ve sanatkardan alacağıdır” dedi.

 


DİĞER HABERLER
Berivanların sıcak havada zorlu mesaisi
25 Eylül 2014. 10:07
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x