Farmavet’in Salihli Tesisleri Hizmete Girdi


1Salihli Organize Sanayi Bölgesinde yapımı tamamlanan Farmavet International Yem Katkıları, Yem, Hayvancılık Ürünleri, Tavukçuluk Ürünleri, Veteriner İlaçları firması yoğun bir katılımın gerçekleştiği OSB’de düzenlenen törenle açıldı.
Hayvancılık sektörüne 1983 yılında ilk adımı Pethask A.Ş. Hayvan Sağlığı Hizmetleri, Veteriner alet ve ekipmanları adıyla adım atan Farmavet İnternational, Ar-Ge Üretim Tesisleri’nin Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerleşkesinin açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, işadamları ile davetliler katıldı.
“MÜTEŞEBBİSLERİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu yaptığı konuşmada, “Türkiye 230 milyar dolar gayri milli hasıladan 780 milyar dolar gayri milli hasılalara gelirken 36 milyar dolar ihracattan bugün 150 milyar dolar ihracata geldiği süreçte bizde tarımda hükümetimizin vermiş olduğu desteklerle tabi üreticimizin tarıma dayalı sanayicilerimizin yapmış olduğu çalışmalarla tarımda dünyanın 11. ekonomisinden 7. büyük ekonomisi haline geldik” dedi.
2Arzu, “Son 10 yılda ülkemizde çok büyük gelişmeler oldu. Türkiye dünyanın 15. büyük ekonomisi oldu. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, alt yapıda çok büyük değişiklikler oldu. Bu değişiklikler aynı zamanda içinde bulunduğumuz tarım sektöründe de büyük değişikliliklerin olmasına neden oldu. Türkiye 230 milyar dolar gayri milli hasıladan 780 milyar dolar gayri milli hasılalara gelirken 36 milyar dolar ihracattan bugün 150 milyar dolar ihracata ulaştık. Bugün Avrupa’nın tarımsal hasıla anlamında birinci ekonomisi haline geldik. Yani 2002 yılındaki 23 milyar dolar tarım hasılasını bugün üreticilerimiz ve sanayicilerimizle birlikte 63 milyar dolara getirdik. Yine 4 milyar dolar olan tarımsal ihracatımız bugün 16 milyar dolara geldi. Tabi bu tesadüfen gelen bir şey değil. Hükümetimizin istikrarlı çalışmaları, halkımızın 5 seçim üst üste hükümetimize vermiş olduğu destek, sağlanan huzur ve demokrasi ortamı bu başarının oluşmasında büyük katkı sağladı. Halkımız bizi destekliyor, bizde halkımızın bu desteğine layık olacak şekilde çalışmalarımızı istikrar içerisinde sürdürüyoruz. 2023 yılında hedeflemiş olduğumuz 500 milyar dolar ihracata, tarımsal alanda da 150 milyar dolar gayri milli hasılaya ve 50 milyar dolar ihracata ulaşabilmemiz için değerli müteşebbislerimizin desteğine ihtiyacımız var” dedi.
4İş adamı Ercan Petekkaya’nın amcasının oğlu ünlü oyuncu Erkan Petekkaya ise, “Ben Ercan ağabeyimin elinde büyüdüm. İstanbul’a geldi. 30 metrekarelik bir alanda veteriner klinik açtı. Ben onun yanında çıraklık yaptım. Bostancı’da oturuyorduk. Paramız yoktu. Trenle Gebze’ye gidip gelirken karnımızın açlığını bastırmak için Mısır alıp yiyorduk. Beni her zaman yanında tuttu sabahın 4’ünde telefon gelirdi onunla ameliyata giderdim. Benim işadamı olmamı istiyordu, ama sanatçı oldum” dedi.
Farmavet Inernational Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Petekkaya da, “30 yıl sürdürülebilir bir işi yapabilmek belli meziyetleri gerektirir. Benim en önemli felsefelerimden bir tanesi hayal etmek. Hayal edeceğiz ama hayalci olmamız lazım. Bu da zor bir zanaat” dedi.

 

1016177_518556301553681_1906958263_n3

 

 

 


Yazan - 11 Eylül 2013. Kategori HAYVANCILIK, YEM & KATKI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x