Foça’da 35 kiloluk “Granyoz” balığı yakalandı


İzmir’in Foça ilçesinde 35 kilogram ağırlığında dev granyoz balığı yakalandı. ‘Balka’ isimli teknesiyle Foça’dan denize açılan Şevki Avcı, parakete ile 35 kiloluk dev granyoz balığı yakaladı. Avcı, yakaladığı balığı Foça Balık Hali’ne getirdi. Meraklı gözlerle balığı seyreden vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti.

İZMİR – İHA – İzmir’in Foça ilçesinde 35 kilogram ağırlığında dev granyoz balığı yakalandı.
‘Balka’ isimli teknesiyle Foça’dan denize açılan Şevki Avcı, parakete ile 35 kiloluk dev granyoz balığı yakaladı. Avcı, yakaladığı balığı Foça Balık Hali’ne getirdi. Meraklı gözlerle balığı seyreden vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti. Vatandaşlar bu kadar büyüklükte bir balığı ilk kez gördüklerini ifade ettiler. Dev balığın İzmir Balık Hali’ne gönderileceği öğrenildi.

Marmara Denizi’nde 2 metrelik köpek balığı

Marmara Denizi’nde 2 metrelik köpek balığı yakalandı. Beylikdüzü açıklarında balık avlama kanalında yakalanan 2 metre uzunluğunda ve 180 kilogram ağırlığındaki köpek balığı, balıkçı Kenan Balcı’ya ait “Deniz Canlıları Müzesi”ne getirildi. Vatandaşların ilgisini çeken köpek balığının eti kesilerek vatandaşlara dağıtılacak, derisi ise mumyalanarak müzede sergilenecek.

Beylikdüzü açıklarında balık avlama kanalında yakalanan 2 metre uzunluğunda ve 180 kilogram ağırlığındaki köpek balığı, balıkçı Kenan Balcı’ya ait “Deniz Canlıları Müzesi”ne getirildi.

Vatandaşların ilgisini çeken köpek balığının eti kesilerek vatandaşlara dağıtılacak, derisi ise mumyalanarak müzede sergilenecek.


Yazan - 15 Ekim 2011. Kategori SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x