“GDO’lu gıdaya izin verin”


gdolu-gidaya-izin-verin,VG5YAoHdikOW_mZ-J433BA

 

 

 

110 Nobel ödüllü bilim insanı dünyadaki açlığa karşı genetiği değiştirilmiş gıdaların kullanılması gerektiğini söyledi, Greenpeace gibi örgütlerin GDO karşıtı kampanyalara son vermesini istedi. Greenpeace ise açıklamayı, “Beyhude bir çaba” olarak nitelendirdi.

 

 

 

Genetiği değiştirilmiş organizmalara (GDO) karşı yürütülen kampanyalara 110 Nobelli bilim insanından eleştiri geldi.

 

İnternet üzerinden yapılan açıklamada Greenpeace gibi GDO karşıtı kampanya düzenleyen kuruluşların bu mücadeleyi bırakmaları istendi.

 

Nobel ödüllü 110 bilimci, GDO ile dünyadaki yetersiz beslenen çocukların karınlarının doyurulabileceğini savundu.

 

Bilim insanlarının imzaladığı mektupta şu ifadeler yer aldı: “GDO’lu tarım ürünleri, güvenli, yeşil ve gelişmekte olan ülkelerin küçük çiftçileri için gelişmiş ülkelerin büyük işletmecilerine göre daha değerdir. Greenpeace ve onun destekçilerine düşen, biyoteknolojiler sayesinde geliştirilen kültürleri yetiştiren dünya çapındaki çiftçilerin deneyimlerini gözden geçirmeleri, sağlık otorotilerinin düzenlemelerine uygun GDO’lara karşı kampanyalarına son vermeleridir.”

 

GREENPEACE: BEYHUDE BİR ÇABA

 

GDO’ların ‘yayılmacı’ olduğunu, biyo çeşitliliği azalttığını ve insan sağlığına zarar verdiğini savunan Greenpeace ise açıklamayı, GDO’yu meşrulaştırmak için yapılan beyhude bir çaba olarak değerlendirdi.

 

NTV


Yazan - 3 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, TARIM, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x