Genç Çiftçi Desteği Tanıtım Toplantısına Katılım Yoğun Oldu


IMG_9826

 

(BOLU) Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan genç çiftçilere 30.000,00 TL. hibe yardımı içeren program tanıtımı ve Genç Çiftçilerin müracaatları doğru bir şekilde yapabilmeleri için 18 Nisan 2016 tarihinde İl Kültür Müdürlüğü Toplantı Salonunda Eğitim yapıldı.

 

 

Eğitim Programı açılışında İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ bir konuşma yaparak Genç Çiftçi Programından yararlanabilmeleri için programı tanıtmak ve müracaatlarını sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için bu toplantıyı yaptıklarını ve programa müracaat aşamasında istenen belgelerin ilgili kurum yetkilileri ile gerekli görüşmeler yaparak çiftçilerin kapı kapı dolaşmalarını önlemek amacı ile gerekli koordinasyonun yapıldığını anlattı.

61576db3-020b-4312-978c-12c533d9ca66

 

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN tarafından eğitim sunumu yapıldı. Şube Müdürü Hasan ŞEN projeye başvurunun çok basit olduğunu, proje ofislerine, danışmanlara ihtiyaç olmadan, Bakanlığımızın ürettiği bir yazılım ile, internet üzerinden proje başvurusunun kolayca yapabileceklerini, istenen belgeleri de ilgili kurumlardan temin ederek müracaatları bizzat yapmaları gerektiğini anlattı. En önemli hususun Genç Çiftçinin mutlaka kırsal kesimde ikamet etmesi gerektiği, 2 yıl boyunca ikamet ve sigortalılık ve örgün öğrenimde olmama kuralına uyulmasının mecbur olduğunu, küçük yerleşim yerinde olmanın, ilçe merkezine uzak olmanın, kadın olmanın, engelli şehit yakını yada gazi olmanın avantaj sunduğunun, her bir unsurdan ortalama 5 er puan avantaj elde edileceğinin ve puanlamanın somut kriterlere göre sistem tarafından oluşturulduğundan kimsenin hakkının yenilemeyeceğini, iltimas yapılamayacağını anlattı.

DİĞER HABERLER
Çiğ Sütte Fiyat Krizi Oyunu... ÇAPAR KANAT

 

 

Program Ziraat Mühendisi Burcu ÇETİN BARAN tarafından örnek proje girişinin anlatımı sonrasında soru ve cevaplarla sona erdi.

 

 

 

 

 


20 Nisan 2016. 10:55
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x