Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu 


45
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Anayasa’nın 114. maddesi gereğince kurulan Geçici Bakanlar Kurulu’nda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirildi

 

Kutbettin Arzu Kimdir ?

 

Arzu, Nisan 1955’te Diyarbakır Bahteri köyünde doğdu.
Yüksek Mimar olan Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı.
Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğünde Baş Mimar olarak görev yapan Arzu, mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına geçti.
Arzu, Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesinde fahri öğretim üyeliği de yaptı.

 

Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüten Arzu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

Arzu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

 

Arzu, evli ve 4 çocuk babası.

 

 

unnamed

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, yeni görevi devraldı…

Yeni kabinenin belirlenmesi sonrası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi. Geçici Bakanlar Kurulu’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine atanan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, görevi Mehmet Mehdi Eker’den devraldı.

 

Eker,başarılar diledi
Üst düzey bürokratların da yer aldığı devir töreninde konuşan Mehdi Eker, görevi devrettiği Kutbettin Arzu’nun yeni görevinde güzel hizmetlere imza atacağına inandığını belirtti ve başarılar diledi.Tören sonrası halef selef bakanlar, birbirlerine çiçek takdim etti.Törenden sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, alkışlarla yeni makamına oturarak, çalışmaya başladı.(Halim UTLU)


Yazan - 29 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x