Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yurtdışına 200 Öğrenci Gönderecek


GIDAbakanlik_logo(gth)

 

Bakan adına Genel Müdür Doç.Dr.Masum Buram imzası ile yayınlanan duyuruda özetle:

 

Bakanlığa bağlı Araştırma Enstitüleri’nin araştırmacı personel ihtiyacının karşılanması amacıyla 2013 yılında yüksek lisans yapmak üzere yurtdışına 200 öğrenci gönderilecek.

Gönderilecek öğrenciler,Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanına göre en az 70 puanı olan öğrenciler arasından ÖSYM tarafından seçilecek.

Öğrenciler önce 6 ay yurtiçinde,daha sonra da 6 ay yurtdışında(Gerek duyulursa 6 ilave)İngilizce kursuna gönderilecek ve yurtdışında Bakanlıkça ihtiyaç duyulan ve önceden belirlenmiş olan konularda yüksek lisans eğitimi yapacaklardır.Bu süre içinde kendilerine 1416 sayılı Kanun kapsamında MEB bursu verilecek.

2012 yılında yapılan ilanda,başvuru süresinin kısa olması(7gün) ve öğrencilere gerekli duyuru yapılamaması nedeniyle,özellikle ziraat,veteriner ve su ürünleri kontenjanlarına yeterli başvuru alınamamış ve 150 kontenjan boş kalmış,gıda mühendisi,biyoloji ve kimya mühendisi kontenjanları dolmuştur.

Bilgisi veriliyor.


Yazan - 20 Mart 2013. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x