Giresun’da Arıcılık Altyapısının Desteklenmesi Projesi


www.freepix4all.com

 

 

Giresun’da Arıcılık Altyapısının Desteklenmesi Projesi Uygulamaya Konuldu

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planında yer alan Arıcılık Altyapısının Desteklenmesi

Programı kapsamında; DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce ile Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr.Muhammet Angın tarafından 2 Kasım 2016 tarihinde protokol imzalanarak, proje uygulamaya konulmuştur.

Protokol gereğince;Merkez, Bulancak, Çanakçı, Alucra, Piraziz, Eynesil ve Keşap ilçelerinde DOKAP tarafından daha önce düzenlenen eğitim kursuna katılanve istenilen şartları sağlayan arıcılarımızın ana arı ve arı sütü üretimi faaliyetinde bulunabilmeleri içinüst sınırı 2 bin TL’yi geçmemek üzere aşağıda belirtilen ekipmanların alımına hibe desteği verilecektir.

 

Hibe desteği verilecek arıcılık ekipmanları :

Larva kaşığı,ana arı yüksük kalıbı,ana arı ızgarası,ana arı kafesi,ana arı çiftleştirme kutusu,renkli kavanoz,aşılama çıtası ve mini derin dondurucu.

 

Desteklemeye müracaat edecek arıcılarda aranacak şartlar :

1-DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim çalışmalarına katılarak, katılım belgelerini almış olmak,

2- Bakanlık TÜRKVET veri tabanı ile Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)’ne kayıtlı ve en az 50 (elli) adet arılı kovan varlığına sahip olmak,

3- İlin Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye olmak.

 

Diğer Haberler:
Monsanto Arıcılara Tazminat Ödemelidir

Müracaat yeri, şekli ve zamanı :

-Yukarıdaki şartları taşıyan arıcılar, İl Müdürlüğümüzden tedarik edecekleri başvuru formu ile hangi malzemelerden kaçar adet alınacağını belirtilerek şahsen müracaat edecektir.

– Başvuru formu ekinde işletme tescil belgesi, AKS belgesi ve Arıcılık Projesi Eğitim Programı katılım belgesinin bir örneği ve birlik üyelik belgesi yer alacaktır.

– Müracaatlar 18 Kasım 2016tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir.

 

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen üreticilerimizin İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü veya Bulancak, Çanakçı, Alucra, Piraziz, Eynesil ve Keşap İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

 

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

 

 

 

 

 


Yazan - 8 Kasım 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x