Göynük’te Yumurta Üreticilerin Paketlemeleri Denetlendi


 

 yum.1 (1)

              

 

Bolu ilinin Göynük ilçesinde bulunan yumurta üretim tesislerinin  paketleme tesislerinin denetimleri yapıldı

 

Denetimler  20Aralık 2014 tarih ve 29211 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yumurta Tebliğine göre yapıldı. Yumurta Tebliğinin bazı hükümlerinin uygulanması için 1 yıllık geçiş süresi bulunmaktaydı. 20 Aralık 2015 tarihinde dolacak süre sonunda paketlenen yumurtaların üzerinde üretim tarihinin yazılı olması gerekiyor.

 

Gıda Mühendisi Ayhan GÜLEN ve Mustafa KAYAHAN tarafından gerçekleştirilen denetimler,  işletmelerin fiziki hijyenik şartlarının kontrol edilmesinin yanı sıra HACCP Tetkik sisteminin yürütülmesine dair evrak bazında da gerçekleştirildi. Yapılan denetimler risk esasına göre belirli periyotlarda sürdürülecektir.

 

Özelliklerde sıcak yaz günlerinde yumurta tüketimi ile ilgili meydana gelebilecek olumsuzluklarda vatandaşların ALO GIDA 174 hattını kullanarak şikayetlerini iletebileceklerini bir kez daha hatırlatıldı.

 

 

 

 

 

 


Yazan - 27 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x