Güney’den Kuzey Kore’ye Balonla Gıda Yardımı


Güney’den Güney Kore’den, alışılmadık bir yolla Kuzey Kore’ye gıda yardımında bulunuldu. Hazırlanan gıda paketleri uçan balonlarla Kuzey’e gönderildi.

Güney Kore’den Kuzey Kore’ye gıda paketleri balonlarla gönderildi.   Açlık ve yetersiz beslenmenin yaygın olduğu Kuzey Kore’ye yardım bu kez sırdışı bir yöntemle gönderildi. Yardımı yapanlar Güney Kore’de yaşayan Kuzey Korelilerdi. Hazırlanan gıda paketleri, önce uçan balonlara bağlandı ardından da gökyüzüne bırakıldı.

Güney Kore semalarını dolduran balonların son adresinin Kuzey Kore olması umuluyor. Dünyanın en kapalı ülkesi olan Kuzey Kore’de, her iki çocuktan birinin yetersiz beslendiği tahmin ediliyor.

20 BİN KUZEYLİ GÜNEYE SIĞINDI

Nükleer programı nedeniyle uygulanan ambargolar ve dünya genelinde gıda fiyatlarındaki artışın Kuzey Kore’deki açlık krizini daha da derinleştirdiğine dikkat çekiliyor. Zorlu yaşam koşullarına dayanamayan birçok Kuzey Kore’li çareyi Güney Kore’ye kaçmakta buluyor. Son dönemde Güney Kore’ye sığınan Kuzey Korelilerin sayısının 20 bin’i aştığı  belirtiliyor.kaynak:ntv


DİĞER HABERLER
COVID-19 gıda ve içecek sektöründe dış ticareti nasıl etkiledi?
20 Ocak 2012. 19:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x