Hanuka Bayramı’nı kutladı  


happy-hanukkah-candle-light

 

 

 

Hanuka Bayramı’nı kutladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevilerin Hanuka Bayramı’nı kutladı. Erdoğan mesajında Musevi vatandaşlara “huzur, barış, mutluluk ve esenlik” dileklerinde bulundu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevilerin Hanuka Bayramı’nı kutladı.

 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hanuka Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Musevi vatandaşlara “huzur, barış, mutluluk ve esenlik” dileklerinde bulunduğu belirtildi.

basbakan-erdogan-hanuka-bayrami-ni-kutladi-2-4155643_9906_o

Mesajda şu ifadeler yer aldı:

 

“Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı en samimi dileklerimle tebrik ediyorum. Toplumsal, kültürel ve beşeri yapımızdaki çeşitliliği, Türkiye’yi bugünlere taşıyan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, dayanışmamızı ve muhabbetimizi artıran en büyük zenginliğimiz olarak görüyoruz. Türkiye, bu zengin kültürel ve tarihsel mirasını şimdiye kadar nasıl özenle koruduysa bundan sonra da aynı şekilde muhafaza edecektir.”

 

“12 yıldır hayata geçirilen reformlarla her vatandaşın, din, dil, ırk, etnik köken ve inanç ayrımına maruz kalmadan, eşit bireyler olarak, kendi kültür, gelenek ve inançlarını özgür bir şekilde yaşayabilmelerini temin etmenin çabası içinde olunduğu belirtilen” mesajda şunlar kaydedildi:

 

“Tarihin en zor ve acı dönemlerinde kendilerine kucak açtığımız, asırlardır bu topraklarda, medeniyetlerin beşiği Anadolu’da, birlik, beraberlik ve karşılıklı saygı içinde yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız, hiç şüphesiz, Türkiye’nin asli unsurları arasında yer alıyorlar.

 

Musevi vatandaşlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de mesleki, sosyal, akademik ve iş dünyasındaki başarıları ile ülkemize emsalsiz katkılar sağlamaya devam ediyorlar.

 

Yüzyıllardır sevinç ve ümitlerimizin yanı sıra kederlerimizin de ortak olduğunu unutmadan, kadim birlikteliğimizi muhafaza ederek ve 77 milyon el ele vererek geleceğe yürüyeceğimize, ülkemizin 2023 hedeflerini hep beraber gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum.

 

İdrak ettikleri bu müstesna günlerin, Musevi vatandaşlarımıza huzur, barış, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyor, tüm Musevilerin Hanuka Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, bu vesileyle bütün vatandaşlarıma en kalbi sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”


Yazan - 16 Aralık 2014. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x