Hayvancılık Sektörü Buluşuyor


Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Sakarya’da düzenleyecekleri ”Hayvancılık Sektörü: Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu” toplantısı ile ilgili açıklama yaptı.

 

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TKEÜMB) Başkanı Bülent Tunç, Sakarya’da düzenleyecekleri ”Hayvancılık Sektörü: Mevcut Durum ve Gelecek Vizyonu” toplantısının sektörün taraflarını bir araya getireceğini söyledi.

 

Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) işbirliğiyle yarın Erenler ilçesindeki bir otelde düzenleyecekleri toplantıda hayvancılık sektöründeki sorunları ele alacaklarını bildirdi.

 

Toplantının ilk özelliği taşıdığına dikkati çeken Tunç, ”Toplantıda üretici, sanayici ve tüketici kesimi bir araya gelecek. Hayvancılık sektöründeki sorunlar ele alınacak. Herkes kendi sorununu dile getirecek. Unutulmamalıdır ki üretici-sanayici olmazsa tüketim olmaz. O yüzden her kesim burada birbirinin sorunlarını dinleyecek” dedi.        Tunç, Türkiye’de hayvancılık sektöründe önemli sorunlar yaşandığına işaret ederek, problemlerin çözümü için tarafların özveride bulunması gerektiğini kaydetti.

 

  -Yerli üretimin teşviki-

 

Yerli üretimin desteklenmesi gerektiğini belirten Tunç, sektörde ithalatın en büyük sorun olduğunu savundu.        Tarafların toplantıyı umut kapısı olarak gördüğünü anlatan Tunç, sözlerini şöyle tamamladı:

DİĞER HABERLER
Yeşilırmakta Pirana Balığı

 

”Tüketiciler ucuz ve sağlıklı ürün istiyor. Bizler de elimizdeki ürünün değer kazanmasını istiyoruz. Bu anlamda ortak bir nokta bulmak için uğraşacağız. Herkes kendi üzerine düşeni yaparsa bu iş çözülür. Bakanlık üzerine düşeni yapıyor, bizler de elimizden geleni yaparsak her şey daha güzel olacak. Hayvancılık sektörünün bütün tarafları bu toplantıda bir araya gelecek. İnşallah güzel bir toplantı olur.”

Düzenlenecek toplantıya SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yörük, TKEÜMB Başkanı Tunç, Avrupa Canlı Hayvan ve Et Ticareti Derneği (UECBV) Başkanı Philippe Borremans, Avrupa Birliği Et İşleme Endüstrisi İrtibat Merkezi (CLITRAVI) Başkanı Robert Volut, Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Yüksel Cesur, TOBB Başkan yardımcısı Faik Yavuz ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün katılması bekleniyor./RetailNews

 


17 Temmuz 2012. 16:09
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x