Hayvansal Ürünlerde Kalıntıların Tespiti


 

“Canlı Hayvanlar ve Hayvansal Ürünlerde Kalıntıların Tespiti ve Resmi Kontrolü” ve “Ulusal Kalıntı İzleme Planının GGBS Sistemi Üzerinden Yürütülmesi” Konulu Eğitimler düzenlendi
13-15 Şubat 2017 tarihlerinde “Canlı Hayvanlar ve Hayvansal Ürünlerde Kalıntıların Tespiti ve Resmi Kontrolü” konusunda düzenlenen TAIEX Çalıştayı’na Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünden 4 konu uzmanı, 76 İl Müdürlüğü kontrol görevlisi, 9 gıda kontrol laboratuvarı personeli ve 7 veteriner kontrol enstitüsü personeli katıldı. Genel Müdür Yardımcısı V. Dr. Neslihan Alper’in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda; Avrupa Birliği’nden 3 uzman tarafından planların hazırlanması, numune alınması, planların yürütülmesi ve analizlerin validasyonu konuları anlatıldı.

16 Şubat 2017 tarihinde Bakanlık Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy toplantı salonunda Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nden 3 konu uzmanı ile 75 İl Müdürlüğü kontrol görevlisinin katılımıyla “Ulusal Kalıntı İzleme Planının GGBS Sistemi Üzerinden Yürütülmesi” konusunda bir toplantı gerçekleştirildi.


26 Şubat 2017. 11:39
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x