Hileli Süt Ürünlerine Dikkat Çekiliyor


Türkiye’de son dönemde üretim aşamasında en çok hileye başvurulan alanlardan biri olarak süt ürünleri öne çıkıyor.

 

Bu konu ile ilgili açıklama yapan Kervan Süt Ürünleri Genel Müdürü Ali Sabit , piyasada ki haksız rekabete ve ucuz kaşarlara dikkat çekti. Doğal tekniği ile üretilmiş taze kaşar peynirinin kilogram fiyatının en düşük 14 lira olabileceğini, bu fiyatın altının tehlikeli kabul edildiğini belirterek, market raflarındaki kaşar fiyatları arasında çok fark bulunduğunu dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

 

“ Bugün en yüksek tonajla çalışanla onun yarınsında çalışanların yaptığı masraf belli. Sütün fiyatı ve süte yapılan masraf da belli. Herkes için maliyet aynıyken satış fiyatları arasındaki büyük farklılıklar nasıl oluşuyor?” diyen Sabit, Türkiye’de iki çeşit taze kaşar üretim tekniğinin olduğunu kaydetti.

 

Kervan Süt Ürünleri’ nin Adapazarı’ nda ki fabrikasında “90 ton taze kaşar üretimi olurken Biga’daki 30 tonluk üretimle birlikte toplam 120 ton ürün işleniyor. 120 kişi istihdam eden aile şirketinin yatırım maliyeti yaklaşık 25 milyon lira. Ulusal zincirlerle birlikte tüm Türkiye’de faaliyet gösteren şirketin satışlarının yüzde 60’ını ise İstanbul oluşturuyor.”

 

 

Kervan Süt Ürünleri, 25 seneyi aşkın süredir Türkiye’ nin en yaygın zincir marketler için ‘privat label’ ürün üretimi gerçekleştiriyor. Bu ürünlerin kervan kaşar peynirinden hiçbir farkı yok. Aynı kalite ve üretim tekniği ile hizmet sunuyor.

 

 

Kervan Süt Ürünleri, kaliteli ve doğal ürünlerle daha geniş bir tüketici topluluğuna hizmet vermeyi hedefliyor. Ayrıca,  Suudi Arabistan ve Dubai’ ye ihracat çalışmaları içinde bulunan Kervan Süt ürünleri yakın zamanda bu hedeflerini gerçekleştirmeyi planlıyor.

 

 

 

Tüketicilere Uyarı

 

Kervan Süt, tüketicilerin kaşar seçerken dikkat etmesi gereken noktalara dikkat çekiyor. “Taze kaşarın rengi sonbahar, kış aylarında beyaz, ilkbahar, yaz aylarında sarı tonlarda olur. Sert ve bıçağa yapışmayacak kıvamdadır.” Tüketicilerin doğru ürün için bu hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

 

 

 

Kervan Süt Ürünleri :

 

 

1970 yılında bir aile şirketi olarak Sakarya’ nın Adapazarı ilçesinde faaliyetlerine başlamış olan Kervan Süt Ürünleri 7000 m2 kapalı alan, 25000 m2 açık alan tesislerinde hizmet vermeye devam ediyor…

 

 

Kuruluşundan bu güne kalite, lezzet ve gıda güvenliği ile yola çıkan Kervan Süt, bugün sadece sütten peynir üretimi yaparak sektörün ilkleri arasında yer almıştır.

 

 

Kervan Süt; kaşar peyniri, pizza peyniri, Çerkez, Beyaz Peynir, Dilimli Kaşar, Lor Peyniri, Tereyağı, Yoğurt ve ayran üretimi ile ürünlerini tüketicilerinin hizmetine sunuyor.

 

 

 

 


Yazan - 11 Eylül 2012. Kategori GIDA, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x