Hun Biyogaz: Kendi Enerjisini ve Gübresini Üreten Çiftlikler


Atık miktarınız ne olursa olsun kendi elektrik, ısı ve gübrenizi üretme  imkanını sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyoruz.

Kendi çiftliğinizin atıkları ile kendi elektriğinizi üretin
⎯ 50-150 Kw arası üretim için lisans almaksızın Yenilenebilir Enerji Kanunu’ndan
faydalanın
⎯ Fazla elektriğinizi şebekeye satın
⎯ Proses sonucunda ortaya çıkan fermente gübre ile yem üretimini artırın,
⎯ Atık ısı ile ahır, sera, konut gibi tesislerinizi ısıtın
⎯ Kötü kokuları bertaraf edin, koku yönetmeliğinden ceza yemeyin
⎯ Kalkınma ajansı,İpard ve Tarımsal Kalkınma hibelerinden yararlanın
⎯ Yeşil mutabakata hazırlanın
⎯ Tesisinizi 4-5 ay gibi bir zamanda işletmeye alın
⎯ Hayvan refahını artırın.

Hun Biyogaz Avantajları: 

⎯ Biyogaz sektöründe, Avrupa kaynaklı teknolojinin maliyeti ile yatırımın neredeyse imkansız olduğu  günümüzde, Türk know-how ve Türk ekipman + Türk işçiliği ile yatırım maliyetinizi düşürerek  biyogaz projelerinizden kar etmenizi sağlıyoruz. 

⎯ Biyogaz tesisini 4-5 ay gibi kısa bir zamanda işletmeye alıyoruz. 

⎯ Minimum 500 büyükbaş hayvandan 1500 başa kadar modüler tesis kurabiliyoruz. ⎯ Yurtdışından yabancı bir firma ile değil, yurtiçinden direk erişimi çok daha kolay ve anında servis  sağlayabilecek bir firma ile muhatapsınız. 

Biyogaz’ın Avantajları: 

⎯ Biyogaz ile aynı anda hem elektrik üretip hem de atık ısıdan faydalanılabildiği gibi, proses  sonucunda geri kalan kompost da organik gübre olarak değerlendirilir. 

⎯ Rüzgar, su ve güneş enerjisinden farklı olarak biyogaz iklimden ve hava şartlarından bağımsız  olarak elde edilebilir ve şebekeye 7/24 elektrik besleme olanağı sağlar.  

⎯ Biyogaz üretiminde yan ürün olarak ortaya çıkan atık ısı, her türlü ısıtma amacıyla kullanılabilir.  Atık ısı ile binalarda merkezi ısıtma yapılabileceği gibi, bu ısı ahırlarda, seralarda da kullanılabilir  ya da tesiste üretim proseslerinde ihtiyaç duyulan sıcak su ihtiyacı bu yolla karşılanabilir. 

⎯ Biyogaz üretimi sonucu hayvan gübresinde bulunabilecek yabancı ot tohumları çimlenme özelliğini  kaybeder. 1 ton taze sığır gübresi, hayvanın midesinden geçse bile 10 bine kadar yaban otu  tohumu ihtiva etmektedir. Biyogaz santralleri sayesinde yaban otu tohumları çimlenme kapasitelerini %99 oranında kaybederler.  

⎯ Hayvan gübresi salmonellosis, ascariasis, bağırsak hastalıkları gibi insan ve hayvan sağlığı  açısından tehlikeli hastalıklar içerebilir. Biyogaz santralindeki özel arıtma işlemi sayesinde biyo gübreler hemen hiç patojenik mikroflora içermez. 

⎯ Biyogaz üretimi sonucunda hayvan gübresinin kokusu hissedilmeyecek ölçüde yok olmaktadır.  Biyogaz santralindeki tüm prosesler oksijensizdir, bu da kokusuz geri dönüştürme sağlar. Biyogaz  tesisi zehirli organik maddelerin bir çoğunun bertaraf edilmesine olanak verir ve bunun sonucunda  son ürün rahatsız edici kokulara neden olmaz. ⎯ Hayvan gübrelerinden kaynaklanan insan sağlığını ve yeraltı sularını tehdit eden hastalık  etmenlerinin büyük oranda etkinliğinin kaybolmasını sağlanmaktadır.

Bilgi için: altan.denizsel@hunbiyogaz.com 0(216) 325 8489


3 Ekim 2022. 19:48
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x