“Hürrem Sultan” Tarım İşçisi


bd109e323387c4fdf8103c97ab1ad84d_k

 

 

 

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinin tamamlanmasının ardından kurucusu olduğu Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde Sahne Sanatları Oyunculuğu eğitimi veren Perçin, sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencileriyle birlikte memleketi İzmir’e geldi.

 

 

 

Seferihisar’a bağlı Turgut Köyü’nde köy sakinlerinin yardımına koşan Perçin ve oyuncu adayları, aşırı sıcağa rağmen zeytin bahçesinde çalıştı. Zeytin ağaçlarının altını çapalayan, ağaçları budayan Perçin ve oyuncu adayları, yaklaşık 400 ağacın bulunduğu zeytinliğin büyük bölümünü çapalamayı başardı.

 

 

 

15 günlük program kapsamında hem tatil yapan hem de yöre halkına yardım eden öğrenciler, köye ait kütüphane ve parkın bakım, boya işlerini de tamamladı. İlçedeki gençlerle bir araya gelen akademi öğrencileri, oyunculuk deneyimlerini paylaşarak gençlere dans kursu verdi.

7c20c4d6bc4b316a2c17a18ec93fd0f2_k

 

Perçin, uzun süredir planladıkları sosyal sorumluluk projesine bu yıl başladıklarını belirterek tarla deneyiminin kendileri için zor ancak keyifli geçtiğini belirterek “Oyuncu adaylarımızla birlikte çok farklı bir hafta geçiriyoruz. Ben İzmirli’yim, çapa yapmayı az çok biliyorum. Ancak uzun yıllardır tarla ya da bahçeye girmediğimiz için açıkçası biraz endişe ettim. Çocuklar ilk etapta çok korktular, çünkü hayatlarında hiç yapmadıkları bir işi yapıyorlardı. Hepsi kazma küreği filmlerde görmüştü. Ancak ilk günün sonunda yorgunluğa rağmen alın teri dökerek insanlara yardım etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu anladık” dedi.

DİĞER HABERLER
Tarım Ürünleri Piyasalarını İzleme Kurulu kurulacak

 

 

Sıcak havada çalışmanın her meslek için zor olduğunu ancak tarlada çalışmanın çok farklı zorluklarının bulunduğunu kaydeden Perçin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu işi yapanlar, emeklerinin karşılığını gerçekten hak ediyorlar. Burada son gücümüze kadar çalıştık. Ancak onların yapabildiklerinin yarısını tamamladık.

dbc8596c65ae835b61f0d369311583e6_k

 

Amacımız biraz da insana yakın olmaktı. Çünkü içinde bulunduğumuz meslekte giderek insandan uzaklaşıyoruz. Öyle bir hayat yaşıyorsunuz ki insana değer vereceğiniz anları yaratamıyorsunuz

 

497c769cce950a3fef029af7ed2f1c5c_k


5 Temmuz 2014. 11:34
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x