IFOAM 18.Dünya Organik Tarım Kongresi


OWC2014_Duyuru01_tr

 

 

 

IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) Dünya Organik Kongresi, 3 yılda bir farklı bir ülkede düzenlenmektedir. Kongrenin ve kongre ile ilgili faaliyetlerin (ön konferanslar, IFOAM Genel Kurulu, yan etkinlikler ve organik sergi) amacı, başta kongreyi düzenleyen ülkenin organik tarım sektörü olmak üzere dünya organik tarım sektöründeki deneyimleri, yenilikleri ve bilgileri paylaşmaktır. Kongre, dünyanın dört bir yanından gelen tüm paydaşlar için olağanüstü bir ivme yaratmakta ve ilham kaynağı olmaktadır.,

 

Kongre 3 gün sürecek ve 3 genel, 8 özel oturumda yapılacak 250’den fazla sunumda, etkileyici kişiliklerin en güncel bakış açıları sergilenecektir. Kongre, dünya genelinde organik tarım sektörü ile ilişkili 2500’den fazla katılımcıyı (bilim insanları, uygulayıcılar, eğiticiler, üreticiler, ticaretle uğraşanlar, vs.) bir araya getirecektir. Kongre süresince, bilim insanlarının, ilgili kurumların ve şirketlerin çalışmalarını sunmaları için bir sergi düzenlenecektir. Genel Kurul, Boğaz’da bir tekne gezisinde yapılacak teklif pazarı ile birlikte, IFOAM yönetim kurulu üyelerine yönelik olarak düzenlenecektir. 2 gün boyunca 600’den fazla kuruluş, demokratik haklarını kullanarak Küresel Kurulu seçecek, karar alacak ve üye önergeleri verecektir.

Kongreden bir ya da iki gün önce düzenlenecek ön konferanslar ve kuruluşların toplantıları, programı zenginleştirecek ve uzmanlara, tartışmalarını derinleştirecek bir ortam sağlayacaktır. Ön konferanslardan biri Türkiye’deki organik gelişime odaklanacaktır. Kongre ile birlikte, sosyal etkinlikler, film gösterimleri, turlar, organik pazar gezileri gibi yan etkinlikler de planlanmaktadır.

DİĞER HABERLER
Tarım Bayramı Etkinliklerle Kutlanıyor

 

KONGRENİN DÜZENLENECEĞİ YER:

 

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul

Adres: Harbiye 34267 – İstanbul / Türkiye

Web: www.icec.org

Telefon: +90 212 373 11 00 (pbx)


1 Temmuz 2014. 18:13
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x