İki Yumurtayla Önce Sinemaya, Sonra Obeziteyle Savaşmaya


101_04

 

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini”, anlattığı “Fark Yaratanlar” programı beşinci sezonunda da devam ediyor. Beşinci sezonun ilk Fark Yaratan’ı “Köy Yumurtası Sinemalarda” ve “Sağlık Ana Obeziteye Karşı” projelerini hayata geçiren öğretmen Ergin Erenuluğ oldu.

 

Zonguldak Kız Teknik Meslek Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Ergin Erenuluğ projesinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kozlu Belediyesi destek veriyor. Çocuklar, köylerinden iki tane yumurta getirmeleri karşılığında sinemaya götürülüyorlar. “Köy Yumurtası Sinemalarda” projesinde öncelikle, muhtarlar aracılığı ile köylerdeki çocuklar tespit ediliyor ve ardından da belediyenin araçları ile çocuklar köylerden alınıyor. Sponsor olan alışveriş merkezi çocukların sinema biletlerini alırken; Gençlik ve Spor Müdürlüğü de sinemada çocuklara meyve suyu ve patlamış mısır dağıtıyor.

36231_untitled-1

Geçtiğimiz yıl başlayan projede ilk etapta 9 köyden 100 öğrenci sinema ile tanıştı. Bu yıl projenin ikinci etabında ise 150 çocuk daha sinemayla tanıştı.

 

Çocukların sinemaya gitmek için getirdiği köy yumurtaları da Erenuluğ’un “Sağlık Ana Obeziteye Karşı” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine bir ay boyunca kahvaltıda veriliyor. Kozlu Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gençlik Spor Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi’nin destek verdiği projede, çocukların beden kitle endeksleri de ölçülüyor. Tehlike sınırında olan öğrencilerin ailelerine bilgi verilirken, Gençlik ve Spor Müdürlüğü de çocukları spora yönlendiriyor.

DİĞER HABERLER
Kraliyet Tıp Ödülü Prof.Dr. Mehmet Haberal’a verildi

 

Ergin Erenuluğ,10 haziran salı günü ” Köy Yumurtası Sinemalarda 3′ etkinliğinde tekrar 150 öğrencimizi 2 köy yumurtası karşılığında sinemayla  buluşturduk.Toplanan yumurtalar ile 220 öğrencimize kahvaltı da ikram edildi. Kahvaltıdan önce öğrenciler arasında yumurta tokuşturma yarışması düzenlendi ve 1.olan öğrencimize canlı köy tavuğu hediye edildi.

 


26 Haziran 2014. 15:02
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x