İndirimli et satışı başladı


9502

 
Et ve Süt Kurumu ürünlerinin satıldığı tüm mağazalarda kıyma ve kuşbaşı et için indirimli satışlara başlandı.

 
Et ve Süt Kurumu (ESK) ürünlerinin satıldığı tüm mağazalarda kıyma ve kuşbaşı et için indirimli satışlara başlandı. Yeni düzenlemeyle kıymanın kilogramı bugünden itibaren yüzde 4 indirimle 17,75 lira, kuşbaşının kilogramı ise yüzde 2,2 indirimle 22,50 lira olarak satışa sunuldu.

 
Konuya ilişkin ESK’dan yapılan açıklamada, kurumun, kurulduğu 1952 yılından bugüne hayvancılığın gelişimi ve besicilerin üretimi sürdürecek fiyat eşiğinde hayvanlarını satabilmesi için yoğun gayret gösterdiği belirtildi.

 
Bir taraftan besicilik ve yetiştiriciliğin sürdürülmesi sağlanmaya çalışılırken, diğer taraftan tüketicilerin, et ve balık ürünlerine kolayca ulaşabilmesi ve tüketimin artırılmasının da öncelikleri arasında olduğuna işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:”Her zaman olduğu gibi Ramazan ayına yaklaştığımız bugünlerde piyasalar yakın olarak takip edilmekte, tüketicilerimizin uygun fiyatlarla et ürünlerine ulaşmasına engel olabilecek muhtemel spekülasyonların önüne geçmek için adımlar atılmaktadır. Bu kapsamda; et ürünlerinin tüketimini artırmak, muhtemel fiyat artışı beklentilerinin önüne geçmek ve belirli gelir grubundaki tüketicilerimizin uygun fiyatlarla et ürünlerini satın almasını sağlayabilmek için bugünden itibaren Kurumumuz ürünlerinin satıldığı bütün mağazalarda en fazla talep gören ve tüketilen kıyma ve kuşbaşı et için indirimli satışlara başlanmıştır. Yeni düzenlemeyle kıyma fiyatı yüzde 4 indirimle kilogramı 17,75 lira, kuşbaşı fiyatı ise yüzde 2,2 indirimle kilogramı 22,50 lira olarak satışa sunulmuştur.”

 
“Herkese istedikleri miktarda et ve şarküteri ürünü verebiliriz”

 
Açıklamada, halen kurum depolarında bulunan et stoku ve günlük kesime gelen hayvan sayısı ile isteyen kişi veya kuruluşlara istedikleri miktarda et ve şarküteri ürünü verilebileceği vurgulanarak, “Dolayısıyla piyasada et arzının azaldığı yönünde muhtemel spekülasyonlara itibar edilmemesi ve kurumumuzu piyasayı yakın takip ederek gerektiği durumlarda ilave adımlar atacağı hususunda kamuoyunun emin olması önem arz etmektedir” ifadesine yer verildi.


Yazan - 28 Haziran 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x